RU  UA  EN

Пʼятниця, 3 травня
  • НБУ:USD 39.30
  • НБУ:EUR 41.95
НБУ:USD  39.30
Суспільство

Допомогти Збройним Силам України! Посилання для переказів

Новини

3 травня

Всі новини

Американський фрегат берегової охорони зайшов в Одесу: з'явилися подробиці, фото та відео

У понеділок, 10 травня, в порт міста Одеси увійшов американський фрегат берегової охорони USCGC Hamilton, який раніше брав участь у спільних навчаннях з українськими військовими моряками.

Про це повідомляє місцеве видання "Думська", опублікувавши фото та відео з причалу на одеському Морвокзалі.

За останні 13 років це перший візит корабля американської берегової охорони в Одесу. У 2008 році в український порт заходив фрегат USCGC Dallas (WHEC 716).

Фрегат USCGC Hamilton належить до типу Legend, його було введено до складу берегової охорони в грудні 2014 року. Його довжина 127 метрів, ширина - 16, осадка - 6,4 метра. Повна водотоннажність складає 4180 тонн. Військовий корабель здатний розвивати швидкість понад 28 вузлів. Екіпаж фрегата - 111 моряків, включаючи 15 офіцерів.

На озброєнні USCGC Hamilton перебуває 57-мм гармата Mk110, чотири кулемети Браунінг, система ближнього бою Block 1B Phalanx, різне радіоелектронне обладнання, зокрема система радіоелектронної боротьби (РЕБ), вертоліт MH-65 Dolphin і пара безпілотних літальних апаратів типу VUAV.


Американський фрегат на початку квітня вийшов з США, подолав Атлантику, відвідав американські військово-морські бази в Іспанії і та Італії, а в акваторію Чорного моря увійшов 27 квітня. Тут він провів навчання з турецьким фрегатом "Явуз", після чого з 4 по 6 травня перебував в порту Батумі, де проводив навчання з грузинськими катерами типу "Айленд".

У суботу, 8 травня, флагман української Морської охорони корвет BG50 "Григорій Куроп'ятников" провів спільні маневри з американським фрегатом за 100 миль від Одеси під час 4-бального шторму. Пізніше групу кораблів доповнив український патрульний катер "Старобільськ" для проведення вправ типу Passex.

Як повідомляв "Апостроф", російські кораблі намагалися зірвати морські навчання, під час яких військовослужбовці України і США відпрацьовували злагодженість дій в міжнародній тактичній групі.