У другу неділю після Великодня православні віруючі традиційно відзначають День пам'яті святих жінок-мироносиць - у цьому році свято випадає на 16 травня.
"Апостроф" розповідає все, що потрібно знати про історію та традиції свята.
День жінок-мироносиць вважається жіночим святом, у цей день прийнято почитати Марію Магдалину, Марію Клеопову, Саломію, Іоанна, Марфу, Марію, Сусанну та інших святих, які йшли за Ісусом на Голгофу. Саме вони були свідками Його розп'яття і страждань, а після поховання прийшли до Гробу Господа, щоб помазати тіло Христа.
Жінки-мироносиці першими дізналися про воскресіння Христа - коли вранці вони прийшли до Гробу Господнього, побачили, що печера порожня. Пізніше Ангел Господній повідомив жінкам-мироносицям, що Ісус воскрес. З тих пір святі матері символізують благу звістку і шануються віруючими.
Традиції свята
У День пам'яті святих жінок-мироносиць традиційно проводять служби на честь святих і Літургії в пам'ять про померлих, читають поминальний сорокоуст, прийнято поминати рідних, що пішли з життя.
Вважається, що напередодні або 12 травня слід сходити на кладовище та покласти на могилу близької людини пасхальне фарбоване яйцо. У неділю господині традиційно готують страви з курки і яєць.
Раніше "Апостроф" розповідав, які релігійні свята відзначають у травні за церковним календарем.