Археологи розкопали найстарішу в світі жертву нападу акул - скелет рибалки.
Про це йдеться на сайті thehistoryblog.com.
Скелет рибалки епохи неоліту знайдений в кургані черепашок в Японії на даний момент є найбільш раннім підтвердженням смертельного нападу акули на людину. Жертву виявили в кургані цукумі в селі Нісі Осима.
Кістки скелету датують 1370 - 1010 рр. до н.е.
Перші людські останки були знайдені в цукумі в 1870 році, вони перебували в поверхневому шарі грунту, ймовірно, розкидані в результаті сільськогосподарських робіт і тільки в період з 1915-1920 рр. були проведені професійні розкопки в яких були виявлені десятки похованих в зігнутому положенні скелетів. Поруч зі скелетами були знайдені особисті прикраси: браслети з черепашок, сережки з оленячих рогів і намисто з змієподібних бус і деякі керамічні вироби. Археологи визначили, що курган належить до культури рибалок-мисливців-збирачів Джомонов.
Дослідники Оксфордського університету при повторному вивченні скелетних останків епохи неоліту виявили, що травми і пошкодження не відповідають жодному з знарядь, які існували в той час.
Дослідницька група виявила на похованих в зігнутому вигляді останках, що кістки пронизані травматичними зубчастими ушкодженнями по всьому тілу.
Гострі V-подібні порізи були такими, які наносилися заточеним металевим клинком, матеріалом, недоступним в той час.
Порівняння з сучасними випадками нападу акул остаточно розв'язало загадку. Всі характеристики ран були виявлені у сучасних жертв нападу акул, і картина розподілу ран, яка показує перевагу в певних областях, також відповідає даним про напад акул.
Раніше "Апостроф" писав, що вчені знайшли загадкові останки стародавньої людини і висунули сенсаційну версію.