RU  UA  EN

Вівторок, 26 листопада
  • НБУ:USD 41.10
  • НБУ:EUR 43.00
НБУ:USD  41.10
Суспільство

Новини

25 листопада

Всі новини

Свято Івана Купала - чому церква намагалася викорінити давню традицію

Свято Івана Купала щорічно відзначається в ніч на 7 липня. Святкові гуляння розпочинаються ввечері 6 числа і тривають всю ніч. За традицією молодь стрибає через багаття, а дівчата плетуть вінки та ворожать на кохання.

Про це пише УНІАН.

Свято веде свою історію з далеких язичницьких часів. У дохристиянський період слов'яни на Івана Купала відзначали літнє сонцестояння і вшановували бога сонця Ярила.

Свято пов'язане не тільки з астрономічним явищем, а й з тим, що рослини якраз набирали повну силу. Не дарма багато купальських обрядів та повір'їв пов'язано з природою, наприклад легенда про цвітіння папороті в цю магічну ніч.

Після Хрещення Русі свято видозмінилося. Так, замість бога Сонця його присвятили Іоанна Предтечі, який хрестив Ісуса Христа, а після переходу на григоріанський календар дата змістилася на два тижні, адже раніше Івана Купала відзначали 24 червня (за старим стилем).

Також ми розповідали про купальські прикмети та заборони. Наприклад, в цей день не можна стригти волосся і носити чорний головний убір.