Напередодні католицького Дня всіх святих, в ніч з 31 жовтня на 1 листопада, у світі відзначається "найстрашніше" свято - Хелловін. Його головний символ - світильник Джека, який роблять з гарбуза зі свічкою всередині.
"Апостроф" розповідає про традиції і заборони Хелловіна.
Коли відзначається Хелловін
У 2021 році "найстрашніше" свято року випадає на вихідний - 31 жовтня буде неділею. Крім того, саме на 31 жовтня в Україні запланований перехід на зимовий час і до доби "додасться" година.
Традиції Хелловіну
Крім символу свята - гарбуза зі свічкою, важливим його атрибутом є "жахливі" костюми. Вони імітують нечисту силу і тому виконуються в червоних і чорних кольорах, часто у вигляді балахонів з капюшоном. Найпопулярніші образи - вампіри, вовкулаки, відьми.
Діти вбираються також в кіногероїв або відомих особистостей і ходять по дворах, "лякаючи" господарів і вимагаючи солодощі.
На Хелловін прийнято готувати солодкі страви з яблук: карамель, сироп, зефір, цукерки у вигляді кукурудзи. Традиційно готують хліб бармбрек - ірландська випічка з родзинками і виноградом. У тісто додають горох, тріски, монети, каблучку і тканину.
Те, кому який предмет попався в хлібі, пророкує майбутнє. Горох говорить про те, що не варто чекати швидкого весілля, тріска пророкує неприємності в сім'ї, монета - до достатку, каблучка говорить про швидке весілля, а тканина - пророкує безгрошів'я.
Що не можна робити на Хелловін
Екстрасенси і медіуми вважають, що в цей день варто уникати деяких речей:
- не можна пускати в будинок чорного кота, тому що в його подобі може прийти нечиста сила
- не можна залишати вдома на ніч котів
- не можна вбивати павуків
- не можна залишати білизну на мотузці - після заходу сонця в нього може вселитися нечисть
- не можна залишати відкритими двері і вікна - через них нечисть може проникнути в будинок
- не можна відмовляти тим, хто просить грошей або допомоги
- не можна озиратися
Раніше "Апостроф", публікував трафарети, які допоможуть зробити оригінальну гарбуз на Хелловін.