Екологи прогнозують виникнення в доступному для огляду майбутньому на території окупованого Криму тривалих періодів посухи, землетрусів і ряду інших стихійних лих.
Про це повідомив в ефірі телеканалу "Дім" експерт Кримськотатарського Ресурсного центру Євген Хлобистов.
Такий невтішний прогноз пов'язаний з 36 свердловинами для видобутку води, які планують пробурити в Криму до кінця 2021 року в рамках забезпечення водопостачання. За словами Хлобістова, це може спричинити за собою непередбачувані наслідки, що загрожують довкіллю півострова.
До таких можна віднести засолення грунтів, а також локальні землетруси, зміщення земної кори, зсуви та інші локальні потрясіння, які можуть призвести до пошкодження інфраструктури півострову.
"І другий момент - ми повністю не знаємо про якість води, яку отримуватимуть з 36 свердловин. Наприклад, вони хотіли знайти питну воду на дні Азовського моря, але за якістю ця вода була непридатною для пиття і навіть для гігієнічного застосування. Там потрібно було будувати виробництво з доведення цієї води до гігієнічної якості. Що будуть витягувати з цих свердловин, складно сказати", - зазначив Хлобистов.
Також він акцентував увагу на тому, що нині на півострові нема жодних проблем з прісною водою. Але це можна сказати лише про військових, які перебувають на базах окупаційних військ РФ. При цьому прості кримчани відчули на собі дефіцит.
"Поки вода є в водосховищах, ймовірно, велика частина кримчан отримає її без проблем. Як тільки кліматична ситуація зміниться - а це цілком можливо, що Крим знову буде страждати від тривалої посухи - буде зміна водного режиму, зміна режиму опадів, і тоді ситуація буде повторюватися. Води знову буде не вистачати ", - пояснив експерт.
При цьому істотна проблема зосереджена навколо питання перерозподілу води. У той же час стихійне збільшення населення півострова погіршує становище.
Раніше ми також повідомляли про те, що окупований Крим б'є "рекорди" по захворюваності СОVID-19.