Українцям розповіли, як діяти, якщо роботодавець відмовляється видати наказ про усунення від роботи за відсутність ковід-сертифікату, без якого не можна оскаржити рішення у суді.
Порадами поділився юрист Ростислав Кравець.
"Бує безліч ситуацій, коли на руки не видають наказ і не дають його сфотографувати, навіть якщо ви в ньому вказали, що ви не згодні", - каже юрист. Він радить домагатися від канцелярії видачі необхідних документів - подавши заяву особисто або надіславши поштою, якщо її відмовляються приймати.
"У такому разі необхідно через канцелярію подати письмову заяву з проханням його (наказ - Ред.) надати. Якщо канцелярія його не приймає, то надсилайте поштою цінним листом з описом. Просіть надати наказ, довідку про зарплату за останні два місяці, копію трудової книжки, і таким чином зможете захищати свої права у суді", - уточнив Кравець.
Він також порекомендував добре обміркувати своє рішення про подання позову до суду, адже велика ймовірність того, що суд ви програєте.
"Багато хто зараз втрачає сумніви - подавати позов чи ні. Ви повинні прийняти для себе рішення самі. Я хочу звернути увагу, що у зв'язку з посиленням питань, пов'язаних з вакцинацією, і поширенням їх на держпідприємства з 9 грудня, ви повинні вирішувати самі. Термін для подання позову - один місяць. Вирішіть, захищатимете свої права чи ні. Не варто починати, щоб потім кинути на половині шляху", - додав юрист.
Раніше ми писали, як реагувати на наказ про усунення від роботи.