RU  UA  EN

Пʼятниця, 22 листопада
  • НБУ:USD 41.00
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.00
Суспільство

Новини

22 листопада

Всі новини

Як поводитися під час обстрілу зі стрілецької зброї: інструкція від МВС

Під час війни людям доводиться знати те, що у звичайному житті ніколи б не знадобилося.

Про те, як захиститися під час обстрілу зі стрілецької зброї розповіли у МВС.

Відзначається, якщо ви знаходитеся у зоні регулярних бойових зіткнень, то перше, що необхідно зробити – це зміцнити вікна, наприклад, клейкою плівкою. Також до вікон можна приставити масивні меблі або закрити мішками, наприклад з піском.

Якщо ж ви потрапили під обстріл стрілецькою зброєю, потрібно діяти так:

  • Вдома сховатися у безпечному місці, наприклад у ванній кімнаті або у самій ванні. Якщо такої можливості немає, необхідно лягти на підлогу, прикривши голову руками та накрившись предметами, що можуть захистити вас від куль та уламків.
  • На відкритому просторі впасти на землю та закрити голову руками. Краще лежати біля будь-якого виступу чи заглиблення у землі. Укриттям може послугувати навіть бетонна сміттєва урна або сходинки на ганку. Проте, не варто ховатися за автомобілями та кіосками.

Незалежно від того, де доводиться рятуватися від куль, тіло повинно бути у безпечному положенні. Для цього необхідно згрупуватися та лягти у позі ембріона. Також повернутися ногами у бік обстрілів, а голову прикрити руками. Коли почнуться постріли, слід привідкрити рот, аби вберегти барабанні перетинки.

Лежати не рухаючись потрібно мінімум 5 хвилин, навіть, якщо здається, що стрілянина вже вщухла.

Раніше ми писали, що робити, якщо побачили нерозірваний боєприпас.