В інформаційній війні Російська Федерація вдається до поширення небезпечних маніпуляцій, створюючи ілюзію плюралізму думок для примусу до “правильного рішення”.
Про це попереджає Центр протидії дезінформації при РНБО України.
Однією з технік інформаційного тероризму Росії, покликаної впливати насамперед на іноземну аудиторію, є створення ілюзії свободи самовираження та обміну думками. Ця техніка полягає в імітації наявності різних точок зору, а відповідно – створення ефекту неупередженості”, – йдеться у повідомленні.
Видимість різних думок створюють ворожі боти, які публічно сперечаються між собою, але у межах наперед написаного сценарію. Таким чином їм вдається зімітувати свободу слова. Це робиться для того, щоб довести, що будь-які альтернативні варіанти не краще за рішення, що нав'язується, а тому його потрібно підтримати.
У ЦПД уточнюють, що такий прийом найчастіше застосовується під час обговорення наступних тем:
- Мирні росіяни страждають не менше, а навіть більше за українців
- Світ охоплений "русофобією"
- Історії про “братні народи”
- Історії про нестачу медикаментів та харчових продуктів, загрози життю росіян.
У центрі закликають не довіряти маніпулятивним спробам пом'якшити заслужене вигнання із міжнародної спільноти.
Як повідомляв “Апостроф”, президент США Байден застосовує дедалі жорсткіші епітети щодо російського "колеги" Володимира Путіна. Після того як бункерного сидільця назвали "військовим злочинцем", він удостоївся титулу "кривавий диктатор" і "найчистіший головоріз".