Українці, чиє житло було зруйноване або пошкоджене російськими окупантами, зможуть отримати компенсацію. У разі смерті власника житла це право переходить до його спадкоємців.
Така норма прописана у законопроекті №7198 від 24.03.2022.
Якщо власник зруйнованого житла, який загинув, залишив заповіт, право на спадкування мають усі вказані у документі особи.
У разі відсутності заповіту право спадкування здійснюється відповідно до закону. Таким чином спадкоємці отримують право спадщини відповідно до черговості (за відсутності спадкоємців першої черги, неприйняття ними спадщини або усунення їх від права спадкування таке право переходить у наступну чергу спадкоємців).
Черга на право наслідування:
- першої черги - діти власника загиблого житла (у тому числі і ті, які були зачаті за його життя, але народжені вже після смерті), чоловік/дружина та батьки;
- спадкоємці другої черги - рідні брати/сестри, а також бабуся/дідусь з боку батька чи матері;
- спадкоємці третьої черги – дядько/тітка;
- спадкоємці четвертої черги - особи, які проживали разом із загиблим власником житла, як одна сім'я, не менше п'яти років до його смерті;
- спадкоємці п'ятої черги - всі інші родичі.
Раніше "Апостроф" повідомляв, що українці, які втратили житло через війну матимуть вибір - отримати квартиру від держави, або отримати гроші під приватне будівництво.