RU  UA  EN

Середа, 8 січня
  • НБУ:USD 42.15
  • НБУ:EUR 43.55
НБУ:USD  42.15
Суспільство

Новини

8 січня

7 січня

Всі новини

Призов до української армії: хто і де може вручати повістки

Фахівці Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції роз'яснили, хто і де має право вручати військові повістки українцям.

Про це повідомляє ЛІГА.

В даний час існує чотири види документів, які можна назвати загальним терміном «повістка».

Повістка з метою уточнення облікових даних

Цей вид повістки вручається призовнику для внесення відомостей до бази особи призовника, його сімейного стану, інформації про працевлаштування, наявність або відсутність дітей. Результатом такої перевірки можуть бути виявлені підстави для звільнення від служби в армії, наприклад, за наявності дитини. Крім того, можуть бути встановлені підстави для відстрочення від призову на строкову військову службу, якщо призовник має захворювання, що виключають проходження військової служби.

Повістка на проходження військово-лікарської комісії (ВЛК)

Повістка, яка зобов'язує призовника пройти медичне обстеження. До повістки додається картка дослідження та медичного огляду військовозобов'язаного, в якій буде зазначено, придатний чи непридатний призовник до строкової служби.

Повістка-призов на строкову військову службу

У такій повістці вказано строк, у який потрібно з'явитися до призовної дільниці. Крім того, там зазначено, що при собі необхідно мати: паспорт, військовий квиток (тимчасове посвідчення) або посвідчення про припис до призовної ділянки (для призовників), а також обліково-послужну картку та мобілізаційне розпорядження (за наявності). Ухилення від призову на строкову військову службу - злочин, передбачений статтею 335 Кримінального кодексу та караний обмеженням волі на строк до трьох років.

Мобілізаційне розпорядження

Такий вид повістки вручається військовозобов'язаним особам, які пройшли медичну комісію та визнані придатними до несення військової служби. Здебільшого мобілізаційне розпорядження вручається під час оголошення мобілізації. У мобілізаційному розпорядженні має бути зазначено про обов'язок з'явитися до певного призовного пункту протягом 24 годин після оголошення мобілізації.

Відповідно до пункту 56 Положення про підготовку та проведення призову громадян України на строкову військову службу та прийняття призовників на військову службу за контрактом, затвердженим постановою Кабінету Міністрів від 21 березня 2002 року № 352, оповіщення громадян про призов на строкову військову службу та їх прибуття на призивну дільницю здійснюється за розпорядженнями керівників районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

Вручення повісток проводиться через відповідні органи місцевого самоврядування, керівників підприємств, установ, організацій, зокрема навчальних закладів, незалежно від підпорядкування та форми власності. Крім того, повістки громадянам можуть вручатися безпосередньо посадовими особами районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Повістка має бути вручена особисто або уповноважена особа має скласти акт про відмову від отримання повістки за підписами уповноважених осіб та свідків.

У разі надходження на підприємство листа з військкомату, відповідальний за ведення військового обліку зобов'язаний вручити повістку військовозобов'язаному працівнику під підпис.

Якщо працівник відмовляється від отримання повістки, то відповідальна особа за ведення військового обліку має скласти акт про відмову від підпису та отримання повістки та надіслати її до військкомату.

Крім того, статтею 336 Кримінального кодексу передбачено кримінальну відповідальність за ухилення від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період на військову службу на призов осіб із числа резервістів у особливий період. За скоєння такого злочину передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до п'яти років.