Деякі медіа вже не просто обговорюють діагнози Путіна, а припускають, російський диктатор уже помер, а замість нього показують двійника. Однак дані міжнародних розвідок спростовують ці чутки.
Про це "Апострофу" розповіли експерт з питань діяльності спецслужб Українського інституту майбутнього Іван Ступак та голова Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.
Британські видання з посиланням на дані розвідувальної служби МІ6 припустили, що найближче оточення Путіна може приховувати факт його смерті з метою якнайдовше залишатися при владі. До того ж журналісти видання написали, що під час військового параду на Червоній площі 9 травня замість Путіна міг виступати двійник.
Хоч кремлівські спецслужби й схильні до тотальної конспірації, і такі версії можуть виглядати правдоподібно, однак постійно використовувати двійника технічно складно. Їх дійсно можуть застосувати з міркувань безпеки, наприклад, для появи на публіці.
"Якби Путін, справді, помер, американська та британська розвідки зафіксували б різкий стрибок трафіку навколо Кремля, потік переписок у меседжерах. Ніхто б просто так біля двійника не сидів би. Всі кремлівські групи впливу розпочали б активну діяльність, щоб отримати якнайбільше при розподілі влади. Західні розвідки зафіксували б як, наприклад, як активізувалася група Патрушева, а слідом групи Медведєва і Шойгу. Двійник замість мертвого президента спрацював би на день-два, а далі пішов би шквал непрямих свідчень, що Путіна вже немає", - каже Іван Ступак.
У зв'язку з цим чутки про можливу смерть Путіна - це лише чутки. Навіть якщо він має серйозні онкологічні хвороби, проблеми з нервовою чи судинною системами, то з такими діагнозами ще кілька років російський диктатор може залишатися при владі.
"Наша військова розвідка також підтверджує, що Путін хворий, але чекати на його смерть сьогодні-завтра не варто. Важливо розуміти, що хвороба Путіна сама по собі не вирішує проблему війни. Її повинні вирішити ми самі за сприяння західних союзників", - наголосив Володимир Фесенко.
Раніше "Апостроф" повідомляв, що цьогоріч Путін відклав на невизначений час свою щорічну пряму лінію з росіянами, що сталося вперше майже за два десятиліття. Шведський економіст Андерс Ослунд вважає це ознакою того, що здоров'я Путіна "не в порядку", оскільки зазвичай пряма лінія триває три-чотири години і потребує сил.