RU  UA  EN

Неділя, 2 лютого
  • НБУ:USD 41.35
  • НБУ:EUR 43.00
НБУ:USD  41.35
Суспільство

Новини

2 лютого

1 лютого

31 січня

Всі новини

Військові повістки: які існують види документів

В Україні триває повномасштабна російсько-українська війна, через що воєнний стан та загальну мобілізацію населення продовжили до 23 серпня. Унаслідок чого у військовозобов'язаних виникає багато запитань, пов'язаних із призовом до лав ЗСУ.

Читайте також: Мобілізація 2022: які вісім категорій не потрапили до списку призовників

На одне з популярних запитань "Які існують види повісток?" відповіли на вебсайті "Безоплатна правова допомога".

З початку повномашстабної війни призов на військову службу та видачу повісток доручено місцевим органам виконавчої влади у взаємодії з територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки, за участю органів місцевого самоврядування та із залученням підприємств, установ та організацій усіх форм власності, фізичних осіб – підприємців.

Наразі існує чотири види документів, які можна назвати "повістками":

Повістка, яка вручається з метою уточнення облікових даних

Таку повістку вручають військовозобов'язаному, щоб внести до бази відомості про нього, його сімейний стан, інформації про працевлаштування, наявність чи відсутність дітей. У результаті такої перевірки можуть виявити підстави для звільнення від служби в армії, наприклад, за наявності дитини. Крім того, можуть встановити підстави для відстрочки від призову до ЗСУ, якщо в призовника є захворювання, з якими не можна проходити військову службу.

Повістка на проходження військово-лікарської комісії (ВЛК)

Якщо призовник отримав таку повістку, то він зобов'язаний пройти медичне обстеження, після чого до повістки додадуть картку дослідження та медогляду, у якій зазначають про придатність чи непридатність військовозобов'язаного до строкової служби.

Повістка-призов на строкову військову службу

У такій повістці вказують термін, за який треба з'явитися до призовної дільниці. Також там указують, які документи мати при собі: паспорт, військовий квиток (тимчасове посвідчення) або посвідчення про приписку до призовної дільниці (для призовників), а також, обліково-послужну картку та мобілізаційне розпорядження (при наявності).

Мобілізаційне розпорядження

Цю повістку вручають військовозобов'язаним після проходження медкомісії та визнання придатними до військової служби. Найчастіше мобілізаційне розпорядження вручається під час оголошення мобілізації. У мобілізаційному розпорядженні вказують про обов’язок з’явитися у визначений призовний пункт протягом 24 годин після оголошення мобілізації.

Раніше "Апостроф" повідомляв, з якими хворобами не беруть до лав ЗСУ.

Також "Апостроф" писав про розвінчення трьох головних фейків про мобілізацію в Україні.