У перший день повномасштабного нападу Росії в Україні оголосили загальну мобілізацію, а повістки часом вручали навіть на ринках та міських пляжах. Однак, отримавши повістку, не треба поспішати її підписувати – необхідно переконатися, що документ заповнено правильно.
Про це розповіла адвокат юридичної компанії "Riyako&Partners" Катерина Аніщенко, інформує 24 канал.
Вона зауважила, що після отримання повістки важливо не панікувати, а уважно, перш ніж ставити свій підпис про її отримання, ознайомитися з текстом повістки з метою переконатися, чи правильно вона заповнена.
У повістці мають бути вказані:
- ПІБ, рік народження та адреса;
- місце роботи; вид повістки (уточнення облікових даних, проходження медкомісії, прибуття до територіального центру комплектування та соціальної підтримки (раніше – військкомат), призов на військову службу);
- дата, час та адреса - коли і куди потрібно з'явитися; назва органу, друк, підпис, прізвище, ім'я та по батькові керівника військкомату.
У разі виявлення неправильно заповненої повістки слід повідомити представника військкомату, що вона складена з порушеннями. Окремого поля для цього на повістці немає, але можна зробити напис на вільному місці, поставивши дату та підпис. Тільки зазначивши всі недоліки, можна підписувати документ.
Раніше ми писали, чому в Україні вручають повістки "білобілетникам".