Вирощування цибулі не вимагає великих зусиль, проте правильна посадка та своєчасне підживлення забезпечить вражаючий урожай.
Своїми секретами поділився городник із Вінницької області Микола Кошовий, пишуть "Факти".
При посадці відстань між рядками має бути 30 см, а в ряді між цибулинами – 10 см.
"Далі по периметру всієї грядки потрібно укласти на ґрунт паперові стрічки з попередньо наклеєним на них насінням моркви. Так вони й зростатимуть разом до самого збирання — цибуля та морква. Вирощування у такий спосіб сприятливе для обох культур: урожайність значно вища, ніж коли вирощувати їх на окремих грядках", – радить він.
Крім того, для захисту культури від мухи цибулі, потрібно посипати грунт деревною золою (100 г на 1 кв. м), або тютюновим пилом (1 ст. л. на 1 кв. м). Також дуже добре відлякує муху цибулю тютюновий настій (200 г тютюнового пилу і 1 ст. л. господарського мила на 10 л обов'язково гарячої води). Після охолодження настій необхідно процідити обприскати і рослини, і ґрунт.
Підживлення цибулі добривами потрібно проводити двічі-тричі за сезон. Перший раз – коли рослина має два-три листи, його можна підгодувати коров'ячим гноєм: склянка кашкоподібного коров'яку та 1 ст. л. сечовини на 10 л води.
"Друге підживлення - через 15 днів (2 ст. л. нітрофоски на 10 л води; норма витрати розчину: 2 - 3 л на 1 кв. м). Втретє підживлюю тоді, коли цибулина стає розміром з волоський горіх (1 ст. л. на 10 л води). Цієї кількості розчину вистачає на 2 кв. м.," – розповів городник.
Раніше "Апостроф" розповідав, коли оптимально збирати цибулю з грядки та що робити, якщо очікуються затяжні дощі.