Через повномасштабну війну з російськими окупантами, в Україні триває загальна мобілізація, проте низка громадян звільняється від служби в армії, отримуючи так званий "білий квиток".
Про те, як виглядає процес зняття з військового обліку і що являє собою сам "білий квиток", розповів адвокат Ігор Дайнеко на сайті b2bconsult.ua.
Він нагадав, що військовий облік ведеться на підставі паспорта громадянина України та військово-облікових документів:
- для призовників – посвідчення про приписку до призовної дільниці;
- для військовозобов'язаних - військового квитка або тимчасового посвідчення військовозобов'язаного.
У військово-обліковому документі є інформація про військовозобов'язану його спеціальність, ступінь придатності до служби та місце обліку.
За результатами медичного обстеження під час мобілізації, ВЛК виносить одну з таких постанов:
- Придатний до військової служби;
- Тимчасово непридатний до військової служби (зазначити дату повторного огляду);
- Непридатний до військової служби з винятком військового обліку.
Постанови ВЛК військових комісаріатів оформлюються довідкою ВЛК у двох примірниках, яка не підлягає затвердженню штатної ВЛК та дійсна протягом шести місяців з дня медичного огляду. Копія довідки видається на руки особі, яка пройшла медкомісію.
У разі висновку "Непридатний до військової служби за винятком з військового обліку" ставиться штамп у військово-обліковому документі.
За результатами проходження ВВК мають видати:
- 1. Копію довідки ВВК про встановлення ступеня придатності до військової служби за формою доповнення №4 до наказу МОУ №402
- 2. Військово-обліковий документ із дублюючим записом про ступінь придатності та у разі прийняття комісією рішення "Непридатний до військової служби з виключенням з військового обліку" зі штампом про виключення з військового обліку.
Раніше "Апостроф" розповідав, хто навіть з "білим квитком" підлягає мобілізації.