Не дотримуючись технології підготовки картоплі для закладки її на зберігання, можна втратити частину врожаю.
Вийдуть м'якими та соковитими. Рецепт баклажанів у аджиці на зиму
"Апостроф" розповідає, що потрібно зробити, щоб зберегти зібрану картоплю до наступного врожаю.
Підготовка до збирання з поля
Починати підготовку до викопування слід за тиждень. У цей час потрібно скосити бадилля, щоб шкірка огрубіла і не так сильно травмувалася. Поки зелена маса продовжує рости, шкірка на картоплі залишається досить ніжною.
Підсушування на сонці
Після викопування бульби слід залишити на ділянці на кілька годин для підсихання. Так буде легше їх очистити від бруду, що налип. Крім того, затягнуться пошкодження, завдані в процесі копання.
Карантин
Не слід відразу закладати картоплю на зберігання у підвал. Їй потрібно влаштувати карантин у темному приміщенні на 2 тижні. За цей час усі пошкодження затягнуться міцною плівкою. А коренеплоди, які збиралися гнити, почнуть загнивати.
Сортування
Через 2-3 тижні після збирання картоплю сортують. Для тривалого зберігання необхідно відібрати середні за розміром бульби без пошкоджень. Пошкоджену та велику картоплю використовують у першу чергу, дрібну – продають або зберігають окремо, якщо використовують на корм худобі.
Охолодження
Щоб картопля довго зберігалася у підвалі без втрат, її слід охолоджувати поступово, не дозволяючи утворюватися конденсату. Так, коренеплоди спочатку тримають у темному приміщенні, доки температура не опуститься приблизно до +5 градусів, і лише потім спускають у підвал.
Раніше ми розповіли, чому біліє розсіл в огірках і як цього уникнути.