Кожна господиня має свій улюблений рецепт консервованих огірків: хтось закриває їх разом із помідорами, хтось – четвертинками з часником і петрушкою, а інші – з оливками. Однак багато хто стикається з поширеною проблемою – розсіл у банках починає каламутніти і білішати. theLime вирішив докладніше розповісти, чому так відбувається, і чи можна вживати потім такі заготовки.
Чому розсіл у банках починає біліти?
1. Нестерильні продукти та банки
Часто розсіл у банках із солоними огірками починає каламутніти, якщо перед консервацією були погано вимиті овочі або неправильно підготовлені банки та кришки – не простерилізовані. Усередині банки з часом починають розмножуватися бактерії, адже порушення стерильності є сприятливим середовищем для цього.
2. Велика кількість хімічних речовин у огірках
Якщо при вирощуванні тих чи інших овочів плоди постійно обробляли великою кількістю хімічних добрив, через деякий час після засолювання розсіл огірків може стати білого відтінку.
3. Порушення герметичності
Банки з пошкодженою горловиною, несправний ключ для закочування або неякісні кришки також можуть стати причиною помутніння розсолу в банках.
4. Недотримання умов зберігання
Оптимальна температура для зберігання консервованих огірків від +2 до +7°С. Найкраще їх зберігати у темному підвалі чи льоху, у крайньому разі – у холодильнику. А за кімнатної температури така заготовка зіпсується вже на 3 добу.
Чи можна їсти солоні огірки з банки з каламутним розсолом?
Огірки з банок з таким розсолом можна їсти, якщо овочі добре проглядаються крізь білу рідину, кришка не вздулась (не стала "горбиком") і якщо з моменту подібних змін не пройшло більше 3-4 днів.
Але найкраще такі огірки використовувати для розсольника, тобто термічно обробити, щоб убити усі бактерії.
Якщо ви вирішили з'їсти їх у сирому вигляді, овочі слід добре промити під проточною водою.
Що робити, щоб розсіл у банках не ставав білим та каламутним?
1. Банки повинні бути без вад та тріщин.
2. Кришки – тільки гарної якості та без будь-яких пошкоджених місць.
3. Перед початком консервації банки та кришки повинні бути не тільки добре промиті, а й простерилізовані. Зробити це можна в мікрохвильовій печі, мультиварці, в каструлі на плиті або в духовці.
4. Ключ для консервації теж повинен бути хорошої якості.
5. Перед тим, як відправляти огірки та зелень у банку, їх необхідно ретельно промити у проточній воді.
6. При виготовленні консервації потрібно суворо дотримуватися рецепту – не зменшувати і не збільшувати ту чи іншу кількість необхідних компонентів.
7. Розсіл повинен прокипіти двічі, а оцет необхідно вливати в останню чергу.
- Раніше ми розповіли, як правильно стерилізувати банки для консервації.
- Читайте також на theLime, як довго і в яких умовах можна зберігати консервацію.
Найцікавіші історії та новини дня тепер у Telegram! Підписуйтесь на канал theLime і дізнавайтеся про них швидше.