З 1 жовтня в Україні запроваджують військовий облік для жінок певних професій. За порушення правил військового обліку військовозобов'язані жінки будуть нести відповідальність.
Про нюанси відповідальності за ухилення від постановки на військовий облік розповіли в Юридичній газеті.
Яке існує покарання
За порушення правил військового обліку до військовозобов'язаних застосовуються такі санкції:
- за порушення вперше — штраф від 510 до 850 грн;
- за порушення повторно протягом року або в особливий період (який триває зараз) — від 850 до 1700 грн;
- за ухилення від військового обліку після попередження від керівника — штраф від 5100 до 8500 грн або виправні роботи на строк до 1 року.
Коли почнуть діяти штрафи
Штрафи до жінок не застосовуватимуть до кінця 2022 року, а з 2023 року посилиться контроль за бізнесом, тобто штрафуватимуть і жінок, які повинні стати на військовий облік, але не зробили це, та підприємства, на яких вони працюють. До того ж компанія не матиме права працевлаштовувати жінок, які не стали на облік (але мали б це зробити).
Чи всіх жінок штрафуватимуть
Штрафи не поширюються на жінок, які ще не стали на військовий облік. Жінка не вважається військовозобов'язаною допоки її не поставлять на військовий облік. Тому нюанси законів і штрафів полягають у термінології.
Таким чином, юристи рекомендують жінкам, які планують стати на військовий облік, підготувати необхідні документи й слідкувати за можливими змінами порядку постановлення на облік чи додатковими умовами
Раніше "Апостроф" повідомляв, за дотримання яких трьох умов жінку поставлять на військовий облік.