RU  UA  EN

Понеділок, 25 листопада
  • НБУ:USD 41.05
  • НБУ:EUR 42.85
НБУ:USD  41.05
Суспільство

Новини

24 листопада

23 листопада

Всі новини

Морози вже близько: як підготувати вікна до низьких температур

Українці вже зараз мають готуватися до зимового періоду, який очікується дуже складним, зважаючи на те, що триває війна. Зокрема, варто подумати про утеплення будинку чи хоча б підготувати вікна до низьких температур.

"Апостроф" розповідає, як правильно готувати металопластикові вікна до зими.

Миття вікон

Потрібно ретельно вимити всі вікна за допомогою спеціальних засобів у не надто сонячну погоду. Щоб вода висихала довше та було легше видаляти смуги та розводи. Однак, уникайте абразивних речовин, щоб не подряпати поверхню пластику. Підійде м’яка ганчірка без швів.

Перевірка технічного стану

Варто перевірити, чи добре працює віконна фурнітура. Потрібно відрегулювати роботу стулок по вертикалі та горизонталі. Фурнітуру бажано очистити і обробити. Якщо нема спецзасобів, допоможе звичайне машинне масло. Обробляти треба спочатку верхні механізми, потім нижні, повністю змастивши кожен рухливий механізм.

Переведення стулки на зимовий режим

Можна відрегулювати щільність притиснення стулки до пластикового профілю: чим сильніше вона прилягатиме до рами, тим ліпше вікно протидіятиме проникненню повітря. Для перевірки треба встановити в прихлоп аркуш паперу, прикрити стулку - якщо аркуш паперу виймається без особливих зусиль, то варто перевести на зимовий режим:

  • відкрити віконну стулку - у торці розташовується набір спеціальних ексцентриків (цапфа), там на поверхні є отвір під установку ключа;
  • потрібно підібрати інструмент залежно від типу головки;
  • використати необхідний інструмент, прокрутити цапфу на кілька міліметрів за годинниковою стрілкою. Цапфи треба виставити в однакове положення;
  • перевірити можна знову за допомогою аркуша паперу.

Перевірка гумових ущільнювачів

Потрібно почистити комплект ущільнювачів від пилу та бруду мильним розчином та ганчіркою, просушивши, обробити поверхню за допомогою технічного вазеліну чи силіконового мастила. Якщо є тріщини - треба встановити новий комплект.

Боротьба з конденсатом

Конденсат виникає через значний перепад температур в кімнаті і на вулиці. Потрібно звести до мінімуму використання джерел вологи. Треба, щоб підвіконня не перешкоджало попаданню теплого повітря від опалювальних приладів, щоб була вільна циркуляція. У металопластиковому вікні можуть бути присутні вентиляційні канали - їх треба закрити до настання морозів. Це допоможе уникнути появи криги. Також варто перевірити стан водовідливних та дренажних каналів, усунувши сліди забруднень.

Раніше ми писали про чотири речі, які потрібно підготувати на випадок відключення опалення до холоду.