RU  UA  EN

Понеділок, 25 листопада
  • НБУ:USD 41.05
  • НБУ:EUR 42.85
НБУ:USD  41.05
Суспільство

Новини

25 листопада

Всі новини

Як заощадити гроші при пранні білизни: 5 корисних порад

У поточних умовах сім'ям доводиться мати справу зі зростаючими витратами на комунальні послуги, навіть під час звичайного прання.

Ресурс cnet пише, як у цьому випадку можна знизити рахунки за електроенергію та воду.

Стирайте одяг у холодній

Якщо на етикетці одягу не вказана певна температура, розгляньте можливість вибору режиму холодного прання під час завантаження. Приблизно 90% енергії, що використовується для прання білизни, йде на нагрів води. Таким чином, домогосподарство може суттєво заощадити на енергоспоживання під час використання холодної води.

Не турбуйтеся про те, що одяг погано відіпреться, оскільки більшість миючих засобів добре працюють у холодній воді. Вибираючи "холодне налаштування", насправді отримуєте чистіший одяг. Додатковою перевагою є те, що холодна вода також допомагає запобігти вицвітанню.

При пранні рушників та простирадлом гаряча вода краще підходить для знищення бактерій. Але для решти всього підійде холодна вода.

Налаштуйте сушарку на нижчу температуру

Висока температура сушарки потребує більшої енергії. Виберіть нижчу температуру (і триваліший час сушіння), щоб використовувати менше енергії.

Не забудьте використовувати функцію охолодження сушарки. Він завершить завантаження теплом, яке вже є в сушарці, замість того, щоб робити більше.

Підвищіть ефективність сушарки

Чим швидше сохне ваш одяг, тим менше грошей витрачається на електроенергію. Підвищення ефективності сушарки може допомогти переконатися, що вам не доведеться запускати ще вологий одяг через сушарку вдруге.

По-перше, переконайтеся, що ваша сушарка чиста. У шляхах, які відводять вологе гаряче повітря від одягу, не повинно бути ворсинок та сміття. Забиті трубки утримуватимуть вологе повітря в сушильному барабані разом з одягом, через що він висихатиме довше. Щоразу, коли ви завантажуєте вантаж, обов'язково ретельно очищайте барабан від ворсу. Щороку пилососьте вентиляційні отвори і повітряний шланг, що виходить із задньої частини сушарки.

Читайте також: Топ-5 поширених помилок під час прання, які не варто повторювати

По-друге, можна зробити транспортування вологого повітря більш ефективним, вкоротивши шланг-гармошку на задній частині сушарки. Коротший шланг змусить сушарку працювати на 20% швидше, тому що їй не потрібно проштовхувати вологе повітря надто далеко. Якщо шланг не має зайвої довжини, перемістіть сушарку ближче до вихідного вентиляційного отвору в стіні або підлозі, а потім вкоротіть шланг.

По-третє, дайте вашому одязі додаткове віджимання в пральній машині. Позбавлення зайвої води може прискорити процес сушіння наполовину.

Не забивайте сушарку догори

Одягу потрібно місце, щоб висохнути. Хороше правило – наповнювати сушарку лише на дві третини.

Завжди завантажуйте білизну з повним завантаженням

Пральні та сушильні машини споживають приблизно стільки ж електроенергії для прання невеликого завантаження, скільки й для повного завантаження. Таким чином, більш ефективно дочекатися прання під повне завантаження, але сушарку все ж таки перевантажувати не слід.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, як випрати пухову куртку в домашніх умовах, а також як правильно прати кросівки в пральній машині.