RU  UA  EN

Середа, 22 січня
  • НБУ:USD 41.80
  • НБУ:EUR 43.35
НБУ:USD  41.80
Суспільство

Новини

22 січня

Всі новини

Де ховатися і як урятуватися від вибухової хвилі, якщо укриття недоступні

Країна-терорист Росія не припиняє обстрілів цивільних об'єктів в Україні, що несе за собою небезпеку життю й руйнації. Крім самого вибуху, небезпечна ще й вибухова хвиля.

Про те, як і де сховатися від вибухової хвилі, розповів інженер-конструктор Олександр Нарбут.

Вибухова хвиля після обстрілу несе горизонтальне навантаження, тобто якщо людина заховається у квартирі в дверних отворах, під перемичками в пройомі, то вона може вижити, але є імовірність, що її винесе хвилею звідти.

Читайте також: Як врятуватися під час атаки "шахідів": важливі поради для українців

Однак найкращий варіант - знайти укриття, навіть якщо воно не здатне захистити від прямого попадання, але шансів вижити все одно буде більше.

"Можу сказати з досвіду: скільки не було аварій, найбільша кількість збережених цілих конструкцій і пустот залишалася саме у підвалах та на перших поверхах. Звісно, під питанням, скільки часу завали будуть розбирати", - додав експерт.

У випадку, коли немає доступу до укриття, то у квартирі можна заховатися у ванній чи туалеті, оскільки перегородки зменшать потужність вибухової хвилі. Водночас найкраще у квартирі ховатися за несучими внутрішніми стінами, аби від небезпеки відділитися двома стінами.

Раніше "Апостроф" повідомляв, де та як правильно сховатися під час ракетного удару.