Через війну близько третини українців втратили роботу, це особливо проблематично у зрілому віці. Після 40 років роботу знайти важче, але цілком реально.
Сайт Work.ua опублікував поради людям старше 40 років щодо пошуку роботи.
Вакансії без досвіду роботи
Багато роботодавців готові взяти людину без досвіду. Зазвичай це вакансії оператора чату або call-центру, перекладача, продавця-консультанта, водія, кур'єра, прибирача та багато іншого.
Створення резюме без досвіду
Фахівці рекомендують писати про:
- які практики та стажування ви проходили,
- які успіхи мали у навчанні,
- якими навичками володієте.
Читайте також: Вік - не завада: як просто знайти роботу після 45 років
Стажування, практика, курси
Можна звертатися до компанії з проханням взяти вас на стажування – це шанс зарекомендувати себе та отримати досвід. Деякі компанії відкривають набір кандидатів на стажування та після його проходження обирають найкращих для роботи.
Підприємництво
Ті, хто має комерційну жилку, можуть зважитися відкрити свою справу. Починати краще з малого, наприклад, торгівлі госптоварами, овочами та фруктами, які ви вирощуєте на дачі. Можна знайти вигідних постачальників та почати поширювати продукцію.
Робота на фрілансі
Знайти своє місце в цій ніші є цілком реальним для людей без професійного досвіду. На фріланс-біржах можна знайти найпростіші замовлення – розміщувати товари на платформах продажів, набрати текст, розшифрувати інтерв'ю або зробити аналіз цін на послуги конкурентів та зібрати дані в exel-табличку.
Читайте також матеріал "Апострофа": Робота для українців у Польщі: де шукати і що потрібно знати.