Румунія знайшла на "вторинному ринку" 40-річні F-16 у значній кількості та непоганій комплектації у Норвегії, з подібними готуються працювати українські льотчики. Однак країна зіткнулась з величезним "підводним каменем".
Про це повідомляє видання Defense Romania.
Читайте також: Не влаштовують успіхи ППО України: стало відомо, навіщо Росія почала піднімати у повітря більше літаків
Угода, укладена на початку листопада, стосується 32 F-16 за близько 12 млн доларів за одиницю. Сукупно країна має заплатити 388 млн доларів, що є цілком вигідною ціною. Норвегія мала у запасі F-16A/B, які були виготовлені у 80-х роках. Вони пройшли кілька етапів модернізації та зараз позначаються F-16AM/BM конфігурація M6.5.2, залишковий ресурс розрахований до 10 років експлуатації.
Також такі літаки закупила Болгарія.
Проте виявилося, є проблема, яка полягає у навчанні пілотів. Його каденція, як зазначили військові експерти, завершилась наприкінці жовтня.
"Проблема в тому, що для пілотів на ці літаки ми виборюємо місця для навчання. Це не проста річ. У нас є гроші, але необхідно знайти місця у льотних школах, де їх зможуть навчити. В цьому проблема", - наголошують фахівці.
Зараз у румунських повітряних силах підготовлено пілотів тільки на 17 одиниць вживаних F-16, які закупили у Португалії. Контракт підписали 2013 року, коштував 628 млн євро, а передача літаків тривала до березня 2021-го.
Як раніше повідомлялося, зенітно-ракетні комплекси далекого радіусу дії Patriot, які хотіла б розмістити у себе Україна, насправді істотно ситуації не змінять. На цьому наголошують експерти.