У ніч на 13 грудня, перед днем святого Андрія, дівчата ворожать на нареченого. За народними традиціями, в цей час дівчата та хлопці придивлялися один до одного, а після Хрещення, 19 січня, розпочинався сезон зимових весіль.
"Апостроф" зібрав найбільш популярні способи дізнатися свою долю.
Читайте також: День з особливою енергетикою: як залучити удачу в дзеркальну дату 12.12.2022
Примітно, що перед ворожінням не радять їсти нічого м'ясного, а тільки хліб та воду.
Ворожіння на чашках
Для цього підійдуть кілька непрозорих чашок. Необхідно розкласти в них хліб, цибулю, сіль, цукор, кільце, гроші і в одну налити воду. Тих, хто ворожить, має бути стільки, скільки чашок. Кожен із присутніх по черзі вибирає чашку із заплющеними очима.
- лук – до сліз,
- хліб – до статку,
- кільце – до весілля,
- вода – на вас чекає вагітність,
- сіль – будьте уважні, тому що найближчим часом на вас можуть чекати неприємності.
- з цукром – веселощі,
- гроші – станете багатою.
Ворожіння на ланцюжку
У кімнаті дівчина залишається одна і бере в праву руку золотий або срібний ланцюжок. Дівчина має зосередитись на своєму питанні. Чітко уявивши, що саме її цікавить, дівчина кидає ланцюжок на стіл і дивиться на фігуру, що вийшла.
Значення:
- коло: у майбутньому складеться ситуація, для розплутування якої належить докласти багато зусиль;
- овал: непроста ситуація, проте не вимагатиме особливих втрат;
- рівна лінія: успіх і сприятливий час для здійснення своїх мрій;
- змійка: варто бути обачним і не довіряти людям навколо себе;
- заплутаний вузол: чекайте на інтриги;
- трикутник: ознака удачі у справах;
- метелик або бантик: до побачень, кохання, а, можливо, і до весілля;
- ланцюжок, що склався в якусь букву: чекайте на новий роман з людиною, ім'я якого починається на цю букву.
Ворожіння на перехресті
Це страшне ворожіння на Андрія, коли ворожити потрібно опівночі та на перехресті. Дівчина окреслює навколо себе коло, стає в нього і починає прислухатися до звуків вулиці - якщо чує радісний крик, сміх, пісні - скоро вийде заміж. А якщо почує чиюсь сварку, плач чи голосіння – залишатися їй, згідно з народним повір'ям, у дівках.
Ворожіння на вишні
Одна з найпопулярніших ворожінь на Андрія – на вишні. 13 грудня дівчата зривали з вишні гілку, думали про свою долю і ставили у воду. Якщо гілочка зацвітала до Різдва, 7 січня, то наступного року дівчина чекала на сватів. А якщо квіти на вишневій гілці не з'являлися до Маланки, 14 січня, то на весілля ще нескоро чекати.
Ворожіння на сірниках
У тарілку з водою кладуть два сірники: один - це хлопець, в ідеалі той, якому дівчина симпатизує; другий – символ самої дівчини. Потім треба подути на ці сірники: якщо від дівочого дихання вони зійдуться, то це ознака того, що задуманий кавалер стане нареченим.
Запрошення на вечерю образу нареченого
Цей метод дивний і моторошний. Дівчина накриває в порожній кімнаті стіл скатертиною, заставляє його посудом, крім ножа і вилки, і каже: "Наречений-ряджений, приходь до мене вечеряти". Усі виходять, а вона, залишившись одна, замикає вікна та двері і чекає. Ознаки наближення судженого: завивання вітру, удари у вікна та двері. Потім з'являється суджений. Дівчина має сидіти на своєму місці, не відповідати на запитання, помічати риси обличчя та одяг. Наречений сідає за стіл і починає розважати її розмовою. Вона має стрепенутися і запитати: "Як звуть?". Суджений називає ім'я та виймає щось із кишені. У цей момент дівчина має сказати: "Чур, мене!". Суджений зникає.
Нагадаємо, 12 грудня християни східного обряду відзначають церковне свято на честь святого мученика Парамона.