Підозрення, яке висунули екс-голові "Нафтогазу" Андрію Коболєву за кримінальною статтею, частина 5 якої передбачає максимальний термін до 12 років позбавлення волі, викликає питання.

Про це пише "Апостроф".

При призначенні Коболєва головою "Нафтогазу" Кабінет міністрів уклав з ним контракт, у якому, серед іншого, передбачалася винагорода у разі виграшу міжнародного арбітражу у "Газпрому", - нагадав керівник аналітичного спрямування мережі "АНТС" Ілля Несходовський.

Продовження після реклами
РЕКЛАМА

Читайте: Шантаж не пройде: Україна знайшла альтернативу російському газу

"Обумовлювалося, що сума винагороди становитиме певний відсоток від стягнутих з "Газпрому" коштів. Тож 10 мільйонів доларів, які отримав Коболєв, — не довільна сума, визначена ним самим, а належна йому за контрактом премія", — розповів експерт у коментарі "Апострофу".

Редактор сайту "Наші гроші" Юрій Ніколов також вважає абсолютно адекватним розмір винагороди, виплаченої Андрію Коболєву.

Продовження після реклами
РЕКЛАМА

На його думку, керівник "Нафтогазу" міг "для годиться" ініціювати позов до Росії, а потім дуже легко його "провалити".

"Існує безліч юридичних прийомів для такого саботажу: якийсь папірець не вчасно поданий, юрист не прийшов вчасно на засідання і так далі", - розповів Юрій Ніколов у розмові з виданням.

Тому, впевнений він, можна говорити, що саме активна позиція керівництва "Нафтогазу" та його грамотна робота допомогли Україні отримати від Росії понад 2,5 млрд доларів - величезну на той час суму, яка становила кілька відсотків від державного бюджету нашої країни.

Детальніше читайте у матеріалі "Апострофа" Преміальна справа: Андрій Коболєв відповість за "Газпром"