RU  UA  EN

Пʼятниця, 10 травня
  • НБУ:USD 39.35
  • НБУ:EUR 41.95
НБУ:USD  39.35
Суспільство

Допомогти Збройним Силам України! Посилання для переказів

Новини

10 травня

9 травня

Всі новини

Не лише штраф: які зараз покарання для ухилістів за відмову від повістки

При врученні повісток військовозобов'язаним відмова від отримання документа тягне за собою не лише адміністративну, а й кримінальну відповідальність.

Про це попередив юрист Ростислав Кравець.

За його словами, останнім часом співробітники ЖЕК почали брати участь у мобілізаційних заходах, розносячи повістки військовозобов'язаним громадянам.

Читайте також: У військкомат можна не йти? Українцям пояснили суть оголошень про мобілізацію у під'їздах

Юрист нагадує, що відмова від отримання документа без важливих причин тягне за собою адміністративну відповідальність. Виняток - якщо повістка була неправильно заповнена і тоді у присутності свідків заповнюється відповідний акт.

Якщо військовозобов'язана особа відмовилася отримувати повістку для уточнення даних чи проходження медкомісії, їй загрожує штраф у розмірі до 3500 гривень.

Якщо громадянина викликають до центру комплектування для зарахування до військової частини, а він ігнорує подібну процедуру - передбачено кримінальну відповідальність з можливим позбавленням волі на строк до 5 років.

Однак Ростислав Кравець у своїй практиці ще не зустрічав випадки, коли українців відправляли за ґрати за ігнорування повісток.

Раніше ми розповідали, чи можуть українцям вручати повістки під час лікарняних.

В Україні дев'ятий рік триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З лютого 2022 року триває повномасштабна війна. Процес вручення повісток - це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов'язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у воюючій країні. Варто не забувати, що обов'язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни - завтра вона може прийти до тебе.