RU  UA  EN

Середа, 22 січня
  • НБУ:USD 41.90
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.90
Суспільство

Новини

22 січня

21 січня

Всі новини

Вручення повістки - це ще не мобілізація: чому призовників стали частіше "виловлювати" на вулицях

Останнім часом в Україні знову активізувалася робота щодо роздачі повісток у місцях масового скупчення громадян. Однак саме вручення повістки не означає негайної мобілізації – це робиться з метою актуалізації військово-облікових даних.

Про це Міністр оборони України Олексій Резніков розповів в інтерв'ю "Українській правді".

За його словами, вручення повісток працівниками військкомату на вулицях міст є цілком законним, адже держава має розрахувати свій мобілізаційний ресурс і за потреби поповнювати втрати на фронті.

Читайте також: Повістки для тих, кому можна не служити: чи можуть викликати у військкомат знятих з обліку

Це вимушений захід, оскільки багато чоловіків призовного віку не живуть за місцем своєї реєстрації та не стали на облік у місцевих центрах комплектування.

"Якщо вони бачать чоловіка призовного віку, живого здорового, йому дається повістка і він повинен з'явитися. Це ж не означає, що завтра він буде мобілізований. Він повинен показати документи, має бути спілкування. Може, він скаже: "так, вік у мене призовний, але я маю якісь нюанси, або маю 4 дітей". Окей, прийди, покажи та й все", — заявив Резніков.

Він наголосив, що черга з добровольців була у лютому-березні минулого року, проте війна триває і кожен військовозобов'язаний має бути готовим до служби у ЗСУ.

"Є певні норми, які там зазначені за чисельністю, Генеральний штаб їх знає, і ми працюємо по цих нормах. Іде системна та планова робота, поповнення запасів, відновлення втрат, адже гинуть наші хлопці, теж поранені є. Але такого щось" вау ", як у Росії - ні, такого у нас немає", - підсумував Резніков.

Раніше ми писали, чи розсилатимуть повістки через "Дію".

В Україні дев'ятий рік триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З лютого 2022 року триває повномасштабна війна. Процес вручення повісток - це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов'язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у воюючій країні. Варто не забувати, що обов'язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни - завтра вона може прийти до тебе.