RU  UA  EN

Пʼятниця, 24 січня
  • НБУ:USD 41.70
  • НБУ:EUR 43.25
НБУ:USD  41.70
Суспільство

Новини

24 січня

23 січня

Всі новини

Повістка у військкомат: що мають зробити призовник та його роботодавець після її вручення

Якщо людина отримала повістку до центру комплектування та соціальної підтримки, то на комісію потрібно узяти з собою документи, зокрема, медичні.

Про це в ефірі телеканалу "Київ" розповів майор ЗСУ Олександр Мельничук.

У повістці є відривний корінець, який відправляється на місце роботи військовозобов'язаного й де громадянину мають надати вихідні дні для проходження медичної комісії.

Читайте також: Чи можна оголосити призовника у розшук: роз'яснення юриста

У ТЦК та СП дивляться результати, звіряють дані та виписують військово-обліковий документ, розповів офіцер.

Також він підкреслив, що військовозобов'язаний, за законом про військовий обов'язок і військову службу, сам має дбати про свої дані, наприклад, у разі народження дитини тощо. Людина протягом 7 днів сама має з'явитися до військкомату для уточнення даних, - сказав Олександр Мельничук.

Нагадаємо, як раніше інформував "Апостроф", якщо військовозобов'язаний, резервіст або призовник змінює місце проживання або інші персональні дані, потрібно в 7-денний термін повідомити про це ТЦК та СП.

В Україні дев'ятий рік триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З лютого 2022 року триває повномасштабна війна. Процес вручення повісток - це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов'язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у воюючій країні. Варто не забувати, що обов'язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни - завтра вона може прийти до тебе.