RU  UA  EN

Субота, 2 листопада
  • НБУ:USD 40.95
  • НБУ:EUR 44.25
НБУ:USD  40.95
Суспільство

Новини

2 листопада

1 листопада

Всі новини

Повістки через дружину, батьків та знайомих: що потрібно знати про вручення і коли можна не брати

Продовжується повномасштабна війна з російськими окупантами і загальна мобілізація, роздача повісток з початку року стала більш активною. Вручити їх можуть будь-де, але військовозобов'язаний повинен отримати повістку особисто.

Про це розповідає "Фокус".

Місця та обставини вручення повісток чітко не перераховуються у законодавстві України.

"Однак слід завжди пам'ятати, що повістка – це обов'язково письмовий документ, який повинен мати підпис та печатку посадової особи, відповідальної за оформлення конкретної повістки. Отже, повістки не можуть бути направлені на електронну пошту, месенджери на телефоні тощо. Повістка може бути вручена лише особисто і не може бути передана військовозобов'язаному через родичів/сусідів/колег/малознайомих осіб", - пояснив адвокат, арбітражний керуючий ЮФ "Ілляшев та Партнери" Олександр Камша.

Читайте також: Мобілізація в Україні: повістка може бути анульована у двох випадках

Юристи наголосили, що видача повістки на вулиці, у громадському транспорті чи на блокпосту, не суперечить законодавству. Проте передавати повістку через батьків, дружину чи знайомих військовозобов'язаного не можна. Крім військкомів, керівників організації чи підприємства, де працює військовозобов'язаний, вручати повістки також уповноважені представники навчальних закладів, де проходить навчання військовозобов'язаних, а також голови об'єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ).

Раніше "Апостроф" розповідав, де в Україні найбільше ухилянтів.