Хоча в Україні триває активна мобілізація, ухилянтів поменшало порівняно з 2015 роком. Найбільше випадків ухилення від армії дійшли до суду у Закарпатській області.
Про це свідчать дані "Опендатабот".
У 2022 році найбільша кількість справ про ухилення від призову (стаття 336 ККУ "Ухилення від призову з мобілізації") була зареєстрована у березні – 282 провадження. Надалі кількість справ коливалася у середньому лише на рівні 100 проваджень на місяць.
У грудні кількість врахованих справ щодо тих, хто ухилявся, скоротилася майже в 10 разів - 19 проваджень. Загалом за весь минулий рік було враховано 1108 таких справ, що вдвічі менше, ніж під час попередньої хвилі мобілізації у 2015 році. Тоді було враховано 2256 проваджень за відповідною статтею.
Читайте також: Мобілізація в Україні: повістка може бути анульована у двох випадках
Більшість обвинувачених за цією статтею під час повномасштабного вторгнення одержують 2-3 роки ув'язнення з випробувальним терміном у 1-2 роки. У реєстрі є лише один вирок із фактичним позбавленням волі — у серпні обвинуваченого засудили до трьох років. Найбільше вироків за статтею 336 ККУ (близько 30% від загальної кількості) винесено у Закарпатській області.
Раніше "Апостроф" розповідав, як має виглядати "правильна" повістка у військкомат.