RU  UA  EN

Пʼятниця, 10 травня
  • НБУ:USD 39.40
  • НБУ:EUR 42.00
НБУ:USD  39.40
Суспільство

Допомогти Збройним Силам України! Посилання для переказів

Новини

10 травня

Всі новини

Мобілізація вчителів: у яких випадках не діє відстрочка

Продовжується повномасштабна війна з російськими окупантами та загальна мобілізація. Вчителі мають право на відстрочку, проте є умови.

Про це розповіла юристка, експертка ГО "Юридична сотня" Марія Звягінцева, пише "Освіторія".

Відповідно до статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку і мобілізацію" під час особливого періоду не підлягають призову:

  • наукові і науково-педагогічні працівники закладів вищої та фахової передвищої освіти, наукових установ та організацій, які мають вчене звання та/або науковий ступінь,
  • педагогічні працівники закладів професійної (професійно-технічної) освіти, закладів загальної середньої освіти, за умови, що вони працюють відповідно у закладах вищої чи фахової передвищої освіти, наукових установах та організаціях, закладах професійної (професійно-технічної) чи загальної середньої освіти за основним місцем роботи не менш як на 0,75 ставки.

Для отримання педагогом відстрочки є дві умови — робота в закладі освіти має бути основною (а не, скажімо, за сумісництвом) та зайнятість не менше 0,75 ставки.

"Якщо діяльність фахівця не відповідає цим критеріям, відстрочка не застосовується. Тобто вчитель, який працює на пів ставки, відстрочку саме через педагогічну діяльність не отримає, якщо, звісно, не має інших обставин, які надають на неї право", - наголосила юристка.

Читайте також: Зможуть викладати ветерани: в українських школах хочуть запровадити нові предмети

У той же час для технічного педагогічного персоналу такої відстрочки немає, йдеться лише про наукових, науково-педагогічних та педагогічних працівники різних освітніх закладів.

Раніше "Апостроф" розповідав, скільки людей з однієї родини мають право мобілізувати.

В Україні дев'ятий рік триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З лютого 2022 року триває повномасштабна війна. Процес вручення повісток - це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов'язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у воюючій країні. Варто не забувати, що обов'язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни - завтра вона може прийти до тебе.