RU  UA  EN

Пʼятниця, 22 листопада
  • НБУ:USD 41.00
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.00
Суспільство

Новини

21 листопада

Всі новини

В Україні змінили умови призначення житлової субсидії: у яких 9 випадках її не дадуть

Наприкінці 2022 року в Україні змінили правила оформлення житлової субсидії, зокрема, зараз існує дев'ять випадків, у яких людині відмовлять у наданні державної допомоги на оплату комунальних послуг.

Про це повідомили в Мінсоцполітики, передає "Україна комунальна".

Один із найпопулярніших випадків відмови в наданні субсидії - це перевищення загальної площі житлового приміщення. Так, для квартири це 130 кв. метрів, а для приватних будинків 230 кв. метрів.

Читайте також: Які будуть тарифи на газ для українців: огляд цін у лютому

Водночас існують винятки, до яких не застосовують обмеження за площею:

  • дитячі будинки сімейного типу;
  • житло прийомних сімей, багатодітних сімей;
  • житло сімей, у яких на початок місяця, з якого призначається субсидія, проживають троє та більше дітей;
  • житлові приміщення (будинки), на які оформлені два та більше окремих особових рахунків, за умови, що загальна площа частини житлового приміщення кожного; домогосподарства, на яку призначається субсидія, не перевищує 130 кв. метрів для квартири, 230 кв. метрів для індивідуального будинку;
  • житло, яким забезпечені за рахунок державного або місцевого бюджету особи з інвалідністю з ураженнями опорно-рухового апарату, що пересуваються колясками.

Також не зможуть отримати субсидію, якщо будь-хто з домогосподарства або член сім'ї особи з домогосподарства, який протягом 12 місяців перед призначенням житлової субсидії здійснив операцію на суму, що перевищила 50 тисяч гривень. Проте тут теж є виняток: купівля квартири (будинку) протягом шести місяців після продажу іншої квартири (будинку), які були єдиним житловим приміщенням у власності особи, на підставі документів, що підтверджують. Доходи від такого продажу не враховуються до сукупного доходу домогосподарства.

Якщо будь-який з домогосподарства або член сім'ї особи з домогосподарства, який на 1 число місяця, з якого призначається житлова субсидія, має у власності більше одного житлового приміщення (квартиру, будинок), то субсидію він не отримає.

"Виняток: житлові приміщення у гуртожитках та житло, що належить на правах спільної сумісної чи пайової власності, або на яке оформлено право на спадщину. Є тільки умова: жодне з житлових приміщень, що перебувають у власності, не здається в оренду. Також це не стосується житла у сільських місцевостях на тимчасово окупованих територіях, знищеного або пошкодженого внаслідок війни та отриманого дитиною, позбавленою батьківського піклування", - уточнили фахівці.

Ще одна причина відмови в призначенні субсидії: на 1-е число місяця, з якого призначається житлова субсидія, в особи на депозитному банківському рахунку (рахунках) є кошти, що перевищують 100 тисяч гривень, або облігації внутрішньої державної позики на загальну суму, що перевищує 100 тисяч гривень. До того ж субсидію не призначають, що в людини у власності є транспортний засіб, що підлягає реєстрації, з року випуску якого минуло менше 5 років (крім мопеда та причепа). І/або є більше одного транспортного засобу, що підлягає державній реєстрації, з року випуску якого минуло менше 15 років (крім мопеда та причепа);

Наступна причина у тому, що домогосподарству відмовлять у субсидії: у складі домогосподарства є особи, які досягли 18-річного віку станом початку періоду, протягом якого враховуються доходи призначення житлової субсидії. У цьому періоді у них відсутні доходи, які враховуються при призначенні житлової субсидії, або вони отримували середньомісячний сукупний дохід, менший за розмір мінімальної заробітної плати. Разом з цим вони не сплатили єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому за мінімальне, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії.

Проте варто зауважити, що це не стосується військовослужбовців, а також осіб, щодо яких є заборгованість роботодавця щодо сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, або осіб, які згідно із законодавством звільнені від сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Тим часом якщо такі особи навчаються на денній форми чи зареєстровані у Державній службі зайнятості як безробітні, або отримували хоча б один із таких видів доходу, як пенсія, стипендія, допомога при народженні (усиновленні) дитини, перебували у місцях позбавлення чи обмеження волі, то субсидію повинні призначити.

Якщо людина не повернула надміру перераховану (виплачену) суму житлової субсидії за попередні періоди її отримання на вимогу уповноваженого органу або не сплачує суми до повернення, визначені уповноваженим органом, то теж втрачає право на отримання такої допомоги.

разі отримання від підприємств – постачальників послуг інформації про наявність простроченої понад три місяці заборгованості з оплати послуг, загальна сума якої перевищує 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день звернення за призначенням житлової субсидії. Житлова субсидія у такому разі може призначатися при документальному підтвердженні сплати заборгованості або укладанні договору про її реструктуризацію або оскарження заборгованості в судовому порядку", - уточнили фахівці про чергову причину відмови.

І наостанок: якщо у складі домогосподарства або у складі сім'ї члена домогосподарства є ті, що, за даними Єдиного реєстру боржників, мають заборгованість у виконавчих провадженнях про стягнення аліментів понад три місяці, то субсидії їм теж не бачити. Однак є виняток для таких осіб:

  • особи, заборгованість яких погашається частинами за рішенням суду;
  • особи, які вважаються безвісно відсутніми за рішенням суду або мають правовий статус осіб, які зникли безвісти;
  • особи, які є алко- чи наркозалежними, що підтверджується довідкою від лікаря;
  • особи, до яких застосовуються заходи забезпечення кримінального провадження у вигляді усунення від роботи (посади);
  • особи, до яких застосовуються запобіжні заходи у вигляді домашнього арешту або тримання під вартою).

Раніше "Апостроф" повідомляв, що змінилося в розрахунку пільг і субсидій на комуналку.