Загальна мобілізація громадян в Україні триває, а це означає, що військовозобов'язаним громадянам повістка у військкомат може прийти будь-якої миті. За неявку за таким порядком "світить" серйозне покарання.
Про це розповів адвокат Андрій Карпенко.
Читайте також: Які документи необхідні військовим для проходження ВЛК: повний перелік
Отже, якщо людина не з'явиться на виклик у ТЦКСП у воєнний час:
- відповідно до статті 210-1 Кодексу про адміністративні правопорушення, порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію тягне за собою накладення штрафу на громадян від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1700 до 3400 грн).
- повторне протягом року порушення скоєння правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 210-1 КУпАП, за яку особу вже було піддано адміністративному стягненню, а також вчинення такого правопорушення в особливий період, тягне за собою накладення штрафу від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 3400 до 5100 грн) та на посадових осіб – від трьохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 5100 до 8500 грн).
Також повідомляється про те, що статтею 336 Кримінального кодексу передбачено кримінальну відповідальність за ухилення від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період на військову службу на заклик осіб з-поміж резервістів у особливий період. За це загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до п'яти років.
Нагадаємо, раніше "Апостроф" розповідав про те, що робити, коли мобілізували хвору людину. Юристи дали пояснення та показали зразок заяви.
В Україні дев'ятий рік триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З лютого 2022 року триває повномасштабна війна. Процес вручення повісток - це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов'язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у воюючій країні. Варто не забувати, що обов'язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни - завтра вона може прийти до тебе.