Для встановлення інвалідності українцям за кордоном під час воєнного стану достатньо буде надіслати необхідні медичні документи сімейному лікарю, проте просто так залишити межі країни людям з інвалідністю вже не вийде.
Про це, як пише "Апостроф", йдеться у постанові Кабміну "Про затвердження Правил перетину державного кордону громадянами України".
Довідка про інвалідність не є підставою для виїзду — потрібне додаткове свідчення для підтвердження особистих даних із діагнозом.
Читайте також: Нога за рік не виросла: як комісії МСЕК знущаються з людей
Щоб виїхати з України, людині з інвалідністю необхідно надати один із документів:
- посвідчення, що підтверджує відповідну інвалідність;
- пенсійне або соціальне посвідчення;
- довідку про отримання пільг людини з інвалідністю, яка не має права на пенсію чи соцдопомогу за формою, затвердженою Мінсоцполітики.
За інформацією ДПСУ, що за вчорашню добу кордону України перетнули 59 тисяч осіб та 16 тисяч транспортних засобів. З України минулої доби виїхали 28 тисяч людей. 18 тисяч із них перетнули кордон із Польщею, інші переслідували до інших країн ЄС та Молдови. В Україну пройшли 31 тисяча осіб, 28 тисяч із них – громадяни України.
Нагадаємо, раніше ми писали, як оформити інвалідність в Україні під час війни.
Також "Апостроф" інформував, як зміняться виплати у березні для людей з інвалідністю.
В Україні дев'ятий рік триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З лютого 2022 року триває повномасштабна війна. Процес вручення повісток - це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов'язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у воюючій країні. Варто не забувати, що обов'язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни - завтра вона може прийти до тебе.