У зв'язку з повномасштабною війною з російськими окупантами, триває загальна мобілізація, і навіть наявність "білого квитка" не завжди звільняє від призову. Проте місця служби таких людей "спокійніші".
"Апостроф" розповідає, у яких випадках і куди можуть призвати з "білим квитком".
"Білим квитком" називають документ, який видає призовнику військово-лікарська комісія. Він містить відмітку, що чоловік не придатний до служби в армії за станом здоров'я чи з інших причин.
Він буває трьох категорій:
- обмежено придатний до військової служби;
- непридатний до військової служби у мирний час, обмежено придатний у військовий час;
- непридатний до військової служби з виключенням з військового обліку.
Читайте також: Хто може отримати "білий квиток" зі зняттям з військового обліку: названо всі нюанси
Відповідно до "Положення про військово-лікарську експертизу у Збройних Силах України", затвердженого Міністерством Оборони України, лише третій випадок (непридатний до військової служби з виключенням з військового обліку) повністю звільняє від мобілізації. Чоловіки перших двох категорій можуть бути призвані до армії під час війни.
Вони можуть служити в:
- частинах забезпечення;
- військових комісаріатах, установах, організаціях;
- навчальних закладах.
У той же час, розподіл їх у десантно-штурмові війська, морпіхи та плавсклад виключено.
Раніше "Апостроф" розповідав, хто з власників "білого квитка" під час війни може виїжджати з України та які потрібні документи.
В Україні дев'ятий рік триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З лютого 2022 року триває повномасштабна війна. Процес вручення повісток - це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов'язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у воюючій країні. Варто не забувати, що обов'язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни - завтра вона може прийти до тебе.