Незважаючи про те, що Україна пройшла одну з найважчих зим в історії, громадянам продовжують розповідати, як можна заощадливо користуватися електрикою.
Добірку корисних порад публікує Держагентство з енергоефективності та енергозбереження.
Читайте також: Як заощадити на електриці при використанні холодильника: корисні поради
Як заощадити електроенергію - 11 корисних порад
- Вимикайте світло, якщо нікого нема в кімнаті.
- Використовувати енергоефективні світлодіодні лампочки (LED) лампочки, які не містять шкідливих речовин та дозволяють заощаджувати гроші.
- Встановіть датчики руху у коридорах, під’їзді, на сходах та інших місцях спільного користування. У приватному будинку – біля дверей та на подвір’ї.
- Купуйте побутові прилади маркування "А" або "А+".
- Режим очікування для комп’ютера доречний, якщо залишати його на кілька хвилин, а не на всю ніч. Громадянам треба вимикати пристрої, якими ніхто не користується.
- Не залишайте прилади, що працюють від акумулятора (наприклад, мобільні телефони), увімкненими довше, ніж потрібно для повної зарядки АКБ.
- Холодильник та морозильник варто тримати в чистоті, без льоду та снігу. Регулярно розморожуйте ці прилади або купуйте техніку NoFrost.
- Охолоджуйте їжу перед тим, як поставити її в холодильник, оскільки гаряча каструля змусить холодильник працювати інтенсивніше.
- Оптимальна температура в холодильнику становить від 0 до +5. Регулюйте її відповідно до температури на кухні та кількості продуктів, які ви зберігаєте.
- Розташовуйте холодильник подалі від плити, нагрівача, колонки чи бойлера, батареї та прямих сонячних променів, та користуйтеся сучасними пристроями, які дають змогу готувати 2-3 страви одночасно.
- Використовуйте НВЧ-печі, МХ-печі та індукційні плити, які працюють швидко та економічно.
Раніше ми розповідали, скільки українці платитимуть за світло з 1 березня.