Внаслідок широкомасштабного вторгнення Росії, в Україні було оголошено загальну мобілізацію - в Мінюсті відповіли на найбільш розповсюджені питання щодо призову.
Про це йдеться у Telegram-каналі Комітету Верховної Ради України з питань прав людини.
Так, у разі ігнорування повістки, що видається з метою уточнення військово-облікових даних, військовозобов'язаний повинен буде сплатити штраф у розмірі від двохсот до трьохсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що станом на лютий 2023 року становить 3400-5100 грн.
Читайте також: План ще не виконано: у Міноборони розповіли, яка ситуація із мобілізацією
Зазначається, що рішення про накладення штрафів приймають керівники ТЦК - саме вони розглядають справи про адміністративні правопорушення і мають право накладати адміністративні стягнення.
У разі накладання штрафу, представник територіального центру комплектування зобов'язаний видати постанову про накладення адміністративного стягнення, копія якої протягом трьох днів повинна бути вручена під розписку або надіслана особі щодо якої її винесено.
Варто зазначити, що у разі незгоди з наданою постановою, можна подати скаргу про адміністративне правопорушення упродовж 10 днів з дня її отримання.
Водночас на сплату штрафу дається 15 днів з дня отримання постанови і така ж кількість діб з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення у разі її оскарження. Після цього квитанцію необхідно принести в ТЦК протягом трьох днів.
В Мінюсті попереджають, що, якщо цього не зробити, постанову про штраф передадуть до державної виконавчої служби і штраф зросте удвічі.
Також, варто наголосити, що сплата штрафу не позбавляє військовозобов'язаного від обов'язку з'явитися до ТЦК, тож це все одно доведеться зробити.
Раніше ми писали, що після завершення повномасштабної війни з російськими окупантами, в Україні може бути оголошена цільова мобілізація. Призвані у її рамках братимуть участь у відновленні зруйнованих під час бойових дій населених пунктів.
В Україні дев'ятий рік триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З лютого 2022 року триває повномасштабна війна. Процес вручення повісток - це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов'язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у воюючій країні. Варто не забувати, що обов'язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни - завтра вона може прийти до тебе.