Від 9 березня в Україні оновили порядок надання допомоги по частковому безробіттю.
Про це розповіли в "Юридичному пораднику для ВПО".
До вимог для отримання допомоги додали таке: у роботодавця, зокрема ФОПа, не має бути заборгованість перед державним або місцевим бюджетом понад 6 місяців, що передують місяцю зупинення чи скорочення виробництва продукції (виконання робіт, надання послуг).
Читайте також: Роботи немає: в Україні залишається напруженою ситуація з безробіттям – коли чекати на покращення
До того ж у постанові Кабміну №188 від 3 березня 2023 р. розширили перелік роботодавців, які не мають права на компенсацію, це стосується:
- фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування;
- роботодавців, щодо яких відкрито ліквідаційну процедуру;
- роботодавці, які визнають свою неспроможність своєчасно виконувати зобов’язання перед кредиторами через незадовільний стан фінансово-господарської діяльності.
Щодо безпосереднього надання допомоги з часткового безробіття, то його будуть надавати й виплачувати тільки обласні чи Київські міські центри зайнятості. Заяву потрібно подавати електронній або паперовій формі до:
- філій міжрегіональних/регіональних центрів зайнятості, а також
- міських, районних, міськрайонних центрів зайнятості (до їх припинення).
До того ж віднині оновили форми відомостей, які подає роботодавець за працівників і ФОП за себе й за найманих працівників.
"Як і раніше, допомога надається на строк зупинення (скорочення) діяльності, але не більш як 180 календарних днів сумарно протягом 36 місяців з дня зупинення (скорочення) діяльності і максимально може становити 3350 грн. на місяць. Однак після припинення (скасування) воєнного стану, сума допомоги по частковому безробіттю та допомоги за будь-якими іншими напрямами державної підтримки та/або допомоги (незалежно від її видів та джерел) сукупно не може перевищувати за будь-який трирічний період суму, еквівалентну 200 тисячам євро", - додали фахівці.
Тим часом допомогу по частковому безробіттю не нададуть, якщо працівник:
- відмовився від тимчасового переведення на підходящу роботу на повний робочий день (тиждень);
- працює за сумісництвом;
- проходить альтернативну (невійськову) службу;
- перебуває у простої або відпустці без збереження зарплати;
- має призупинений на період воєнного стану трудовий договір.
Раніше "Апостроф" повідомляв, чому напередодні нового року в Україні рівень безробіття знизився до історичного мінімуму.