У Бахмуті, де безперервно тривають бої, російські окупанти намагалися перерізати дороги, проте успіху не мали, адже у них існують проблеми з кількістю підрозділів.
Про це в ефірі Апостроф TV розповів військово-політичний оглядач Олександр Коваленко, який зазначив, що після цього росіяни намагалися зайти в місто, проте уперлися в лінію оборони по річці Бахмутка.
Після невдачі в міських боях окупанти намагаються просунутися до Сіверська, але теж без успіху. "Зараз вони знову стягують штурмові підрозділи, переважно десантуру до міста, готуючись знову до штурму", - розповів Олександр Коваленко, додавши, що ці зміни тактики дозволяють ЗСУ ефективно організовувати оборону.
Читайте також: Бої за Бахмут незабаром можуть завершитися: аналітики дали розклад
Водночас, радянські танки Т-54, які РФ "ситуативно" зняла з консервації, є давно застарілою бойовою технікою, що не відповідає викликам сучасної війни. "Цей танк важко використовувати з точки зору боєприпасів, які вже не виробляються. У нього нарізна гармата, яка зараз в танках не використовується", - пояснив експерт, зазначивши, що цей крок красномовно говорить про нестачу у росіян танкової складової та вогневого потенціалу.
А ось британські танки Challenger 2 будуть використовуватись нашими десантно-штурмовими військами. І це буде новою практикою для ЗСУ, оскільки зазвичай танки у ДШВ не застосовуються.
Читайте також: Британські танки Challenger 2 вже в Україні: відео
Росіяни використовують бомби ФАБ-500 для враження важливих цілей, оснащуючи ці боєприпаси крилами, що збільшує дальність їхнього польоту до 50 км. "Знищувати такі бомби в повітрі неможливо. Способом боротьби з ними може бути знищення літаків, з яких вони запускаються", - припускає Олександр Коваленко, зазначивши, що це робота для ЗРК великого радіусу дії. "Тому потрібно отримувати такі ЗРК. Також потрібні ракети повітря-повітря з дальністю понад 50 км", – розповів він.
Читайте також: Які ракети може збивати українське ППО, а які ні: список
Водночас, ракети С-300, якими обстрілюють Україну, мають швидкісну траєкторію і досі невідомо, чи можливо їх перехоплювати з літаків F-16, оскільки раніше цього ніхто ще не робив. "При цьому час польоту ракети невеликий і за цей час дуже важко підготувати і підняти в повітря літак. А постійно тримати літаки в повітрі неможливо і недоцільно", - пояснив експерт.
Нагадаємо, що американської системи протиповітряної оборони Patriot на озброєнні української армії поки немає, але її планується розгорнути швидше, ніж планувалося спочатку.
- Вас може зацікавити:
Глава Пентагону оцінив шанси ЗСУ на контрнаступ
Окупанти відмовляються виконувати накази командирів: свіже зведення Генштабу
ЗСУ ліквідували 2 тис. ворожих офіцерів: оприлюднено кількість та звання