Через повномасштабну війну з російськими окупантами в Україні триває загальна мобілізація, призов до лав ЗСУ здійснюється в плановому режимі. Водночас мобілізаційні заходи можуть бути посилені у зв'язку з майбутнім контрнаступом України.
"Апостроф" розповідає, як здійснюється мобілізація в Україні.
Як раніше пояснював представник президента у Верховній Раді Федір Вениславський, контрнаступ може вимагати нових сил, засобів та мобілізаційного ресурсу. За словами міністра оборони України Олексія Резнікова, він планується на кінець квітня-початок травня одразу за декількома напрямками.
Мобілізувати можуть військовозобов'язаних чоловіків віком від 18 до 60 років, якщо вони не мають відстрочки за законом. Повістки можуть роздавати будь-де, закон не встановлює для цього спеціальних місць.
Отримання повістки не означає негайної відправки на фронт, вона видається для перевірки даних і тільки після неї приймається рішення, чи буде мобілізований чоловік і де він нестиме службу у разі позитивного рішення.
Читайте також: Виїзд чоловіків з України: які три документи треба показати на кордоні
Кого можуть мобілізувати:
- чоловіки без досвіду служби віком від 18 до 60 років;
- призовники, які вже пройшли військову службу;
- резервісти та військовозобов'язані, які мають військовий досвід;
- зняті або виключені з військового обліку особи, якщо вони придатні до служби за рішенням військово-лікарської комісії та не мають відстрочки;
- чоловіки віком від 18 до 27 років, що йдуть служити за контрактом добровільно;
- обмежено придатні у час і непридатні у час;
- особи з інвалідністю, які добровільно вступають до ЗСУ.
Раніше "Апостроф" розповідав, що у спеціальному комітеті парламенту зібралися вдосконалити процедуру проведення мобілізації в Україні.
В Україні дев'ятий рік триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З лютого 2022 року триває повномасштабна війна. Процес вручення повісток - це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов'язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у воюючій країні. Варто не забувати, що обов'язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни - завтра вона може прийти до тебе.
- Вас також може зацікавити:
Забиратимуть старих та дітей: Путін оприлюднив указ щодо мобілізації жителів окупованих територій
Вручення повісток військовозобов'язаним: чи можна відмовитися і чи мають право забрати вас силою
Час визначений законом: скільки може тривати відстрочка від призову