Ґенеральна Асамблея у своїй резолюції від 7 квітня 2011 року проголосила 12 квітня Міжнародним днем польоту людини в космос, щоб щороку відзначати на міжнародному рівні початок космічної ери для людства.
Про це повідомляє "Апостроф".
Читайте також: На Землю впала сильна магнітна буря: що відомо
12 квітня 1961 року відбувся перший політ людини в космос, здійснений Юрієм Гагаріним. Ця історична подія відкрила шлях до освоєння космосу на благо людства.
Генеральна Асамблея висловила глибоке переконання у загальній зацікавленості людства у заохоченні та розширенні дослідження та використання космічного простору як надбання всього людства у мирних цілях та у продовженні зусиль щодо поширення на всі держави отримуваних від цього благ.
Золота платівка "Вояджера": нагадування про те, що ми всі пов'язані
Золота платівка «Вояджер» була відправлена в космос у 1977 році з посланням людства космосу, а через десятиліття вона служить нагадуванням про те, що всі ми пов'язані. Організація Об'єднаних Націй демонструє копію «Золотої платівки» у своїй штаб-квартирі та поділяє глибокий зв'язок із процесом її створення. Комітет НАСА попросив ООН надати матеріали для включення в плейлист, і перші слова на самому записі належать тодішньому Генеральному секретареві ООН, який висловлює надію на мир і дружбу з тим, хто виявить та відтворить її.
ООН та космос
З самого початку космічної ери Організація Об'єднаних Націй визнала, що космічний простір додав новий вимір існування людства. Сім'я Організації Об'єднаних Націй постійно прагне використати унікальні переваги космічного простору на благо всього людства.
Свято в Україні
День працівників ракетно-космічної галузі України – професійне свято нашої країни. Відзначається щороку 12 квітня у Міжнародний день космонавтики.
Свято встановлено в Україні "...з огляду на значний внесок працівників ракетно-космічної галузі України в наукові дослідження, створення сучасної ракетно-космічної техніки та впровадження високих космічних технологій у народне господарство..." згідно з Указом Президента України "Про День працівників ракетно-космічної галузі України" від 13 березня 1997 р. №230/97. Головна мета — подякувати робочим ракетно-космічній галузі за старанну працю у проведенні наукових досліджень, створені техніки тощо. Саме українцям належить ідея розвитку ракетної теорії та проведення міжпланетних перельотів.
Раніше ми також повідомляли, що нещодавно астрономи зробили унікальний знімок найближчої до нас планети поза Сонячною системою .
Вас також може зацікавити:
Україна повертається до космічних перегонів: супутник “Січ-2-30” запустять на ракеті Ілона Маска
Україна хоче створити свою ракету для виведення вантажів на орбіту: що відомо