RU  UA  EN

Середа, 22 січня
  • НБУ:USD 41.90
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.90
Суспільство

Новини

21 січня

Всі новини

Нові правила мобілізації: як будуть призивати і чи очікується нова хвиля

Кабмін розширив повноваження територіальних центрів комплектування (ТЦК). Військкомати отримали законні права надсилати повістки українцям незалежно від місця їхнього перебування на військовому обліку.

Про це свідчить ухвала Кабінету Міністрів від 7 квітня.

Що змінилося у роботі ТЦК

Зміни дають право ТЦК сповіщати громадян про мобілізацію та власне призивати:

  • на військову службу за призовом осіб офіцерського складу;
  • на військову службу за призовом осіб з числа резервістів у особливий період (зарахованих до військового оперативного резерву).

Виняток становлять військовозобов'язані та резервісти СБУ та Служби зовнішньої розвідки.

Читайте також: Повістки через "Дію": у Мінцифри дали остаточну відповідь

Разом з тим, з територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки знято обов'язок підготовки та ведення територіальної оборони.

Чи буде нова хвиля мобілізації

У той же час міністр оборони Олексій Резніков в інтерв'ю Delfi.lt заявив, що необхідності в оголошенні нової хвилі мобілізації немає. Ще не завершено план мобілізації, прийнятий у лютому минулого року.

"З урахуванням сьогоднішньої ситуації цей план, прийнятий до виконання ще в лютому минулого року, безумовно не завершений і тим більше не перевищений. Ми його ще до кінця навіть не виконали", - зазначив він.

Він додав, що Генштаб ЗСУ справляється з компенсацією втрат і українська армія не відчуває браку живої сили.

"Генштаб із компенсацією втрат, які ми, на жаль, зазнаємо, продовжує справлятися у спокійному, поступовому темпі, і браку живої сили ми, звичайно, не відчуваємо", - зазначив глава Міноборони.

Резніков наголосив, що зараз особливо важливе значення надається підготовці підрозділів, які братимуть участь у контрнаступі.

Раніше "Апостроф" розповідав, де найчастіше і які вироки виносять "ухилянтам".

  • Вас може зацікавити:

Вручення повісток військовозобов'язаним: чи можна відмовитися і чи мають право забрати вас силою

Час визначено законом: скільки може тривати відстрочка від призову

Виїзд чоловіків з України: які три документи потрібно показати на кордоні

В Україні дев'ятий рік триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З лютого 2022 року триває повномасштабна війна. Процес вручення повісток - це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов'язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у воюючій країні. Варто не забувати, що обов'язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни - завтра вона може прийти до тебе.