День жінок мироносиць - православне свято, яке відзначається у другу неділю після Великодня. В культурі східних слов'ян вважається жіночим святом. З цим днем пов’язано багато традицій, які збереглися з давніх часів та перешли від наших пращурів.
"Апостроф" розкаже про головні заборони та прикмети у це свято.
Читайте також: Чому не можна ставити дзеркало навпроти вікна: народні прикмети
У День жінок-мироносиць прийнято дотримуватися низки правил і заборон. Так у цей день жінки повинні обов'язково сходити до церкви. Плакати в таке свято не можна і треба також хоч ненадовго забути про свої образи. Чоловіки ж повинні жінок вітати і в жодному разі з ними не лаятися та не сперечатися. Нікому не можна в це свято сквернословити і бажати іншим зла.
За старих часів у цю священну дату чоловіки і жінки звільнялися від роботи. Бажано хоча б відкласти будь-яку роботу, включно з прибиранням удома та рукоділлям.
Цікаво, наприклад, що в таке свято не можна ходити на риболовлю, проте дозволяється садити рослини на городі та саду.
Вважається, що цей день сприяє таким овочам, як цибуля, часник, картопля та морква. У цей день рекомендується висадка розсади в грунт.
Прикмети Дня жінок-мироносиць:
Перший грім сильний та гулкий – до хорошого врожаю;
багато шишок – до гарного врожаю жита;
якщо у травні тричі добре задощило – буде багато хліба;
дощовий та холодний травень – меду мало буде.
За церковною традицією, святими мироносицями називають сім жінок, вірних учениць Христа, які супроводжували Ісуса Христа в останній період його життя, були помічницями в його проповідях, пішли за Ісусом на Голгофу і були свідками його страждань.
Раніше ми писали про те, як привітати Ірин з Днем ангела.
Вам також може бути цікаво:
Допоможуть залучити гроші: топ – 5 народних прикмет
Може статися нещастя: що не можна робити у п'ятницю ввечері
Як помити дзеркало без розлучень, коли немає спеціального засобу