RU  UA  EN

Четвер, 26 грудня
  • НБУ:USD 41.60
  • НБУ:EUR 43.30
НБУ:USD  41.60
Суспільство

Новини

26 грудня

25 грудня

Всі новини

В Україні продовжили мобілізацію: які три категорії не призовуть в армію

В Україні продовжили воєнний стан та загальну мобілізацію з 20 травня 2023 року ще на 90 діб. Проте є певні категорії українців, яких не можуть примусово мобілізувати.

Які саме категорії не підлягають мобілізації, розповідає "Апостроф".

Читайте також: Мобілізація в Україні: військовий розповів, хто потрібен українській армії

Відповідно до Закону "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" примусово мобілізувати не можуть три категорії українців:

- осіб, які працюють на критично важливих підприємствах та в організаціях (мають бронювання), і залучені до роботи в органах державної влади;

- громадян, яких визнали непридатними до служби за станом здоров’я або віком;

- доглядальників осіб, що потребують постійного піклування.

Окремі військовозобов’язані можуть отримати відстрочку від мобілізації щонайменше на 6 місяців, якщо оформлять бронювання на роботі. Існує перелік організацій, яким дозволено бронювати працівників. Основний критерій – здійснювати критично важливу для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності суспільства роботу.

Також не підлягають мобілізації деякі особи за видами діяльності, зокрема народні депутати України, співробітники різних державних органів, наприклад, військових частин, ЗСУ, Міноборони, СБУ, Нацгвардії, Служби зовнішньої розвідки, Нацполіції, Держприкордонслужби, ДБР та ін.

Мобілізація не може торкнутися осіб, старших 60 років. Також призову не підлягають люди, яких військово-лікарська комісія визнала непридатними в особливий період. Наприклад, мова про осіб з інвалідністю І-ІІІ ступенів. Хоча їх не забороняється мобілізувати за власним бажанням і тільки за місцем проживання.

Громадяни, які піклуються про осіб з інвалідністю, також не підлягають призову під час війни відповідно до ст. 23 Закону. Проте необхідно мати підтверджувальні документи: довідку МСЕК про наявність групи інвалідності, документи про родинні зв’язки та про факт спільного проживання.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, чи можливе вручення повісток через родичів.

Вас також може зацікавити:

Ще одна категорія чоловіків може виїжджати з України: роз'яснення юриста

Мобілізація до української армії в травні: яким буде призов і чи очікувати змін

Львів'янин отримав повістку, але відмовився від мобілізації: що вирішив суд