RU  UA

ЗСУ вже готуються до наступу: коли може початись і чи застосує РФ ядерну зброю

Інциденти, які відбуваються останніми днями, є підготовкою до наступу Збройних Сил України.

Таку думку в ефірі Апостроф TV висловив полковник запасу, військовий експерт Роман Світан.

За його словами дизельне пальне є двигуном війни, тому зараз всі засоби далекого ураження застосовуються по сховищах нафтопродуктів. До цього процесу приєднаються і російські корупціонери, які розпочнуть підриви резервуарів по всій Росії, аби таким чином прикрити зникнення пального, яке було вкрадене раніше, вважає він.

"Удар безпілотниками по Кремлю був інспірований росіянами або для скасування параду на 9 травня, або для інформаційного прикриття чергових ударів по об’єктах в Україні", - зазначив Роман Світан.

Читайте: Провісники звільнення Криму: окупанти на півострові обирають між поганим та дуже поганим сценаріями

Він переконаний, що якби росіяни насправді хотіли застосувати ядерну зброю, вони застосували б її на рік раніше, ще при вторгненні. Але тепер ухвалювати таке рішення вже пізно, тим більше, що окупанти знають, що це викличе відповідь з боку всього світу.

І як тільки росіяни перекинуть хоч один ядерний заряд до Білорусі, ядерна зброя може дуже швидко опинитися в цілому ряді країн - Японії, Південній Кореї, Тайвані, і навіть в Україні. "Тому цей крок створить для Росії ще більше проблем. І, знаючи про це, Росія на це не піде", - зауважив військовий експерт.

Щодо ситуації на Бахмутському напрямку, то ПВК "Вагнер", коли розпочинав рух вперед, гадав, що регулярні частини російської армії підуть за ним слідом. Проте завдяки вдалому вибору ЗСУ ліній оборони, гарній логістиці тощо цього не сталося. Власне, тому Євген Пригожин рухався там один, без підтримки. І флангові удари по утвореному виступу можуть відрізати найманців від російських частин через режим оточення, що призведе до повного знищення.

"Проте наступальні дії на Донбасі ЗСУ, скоріше за все, здійснювати не зможуть. Можуть бути локальні контрнаступальні дії і повернення деяких позицій, які були втрачені раніше", - вважає Роман Світан.

Власне, Пригожин контролює близько 15 мільярдів доларів, які здебільшого знаходяться в Африці. І саме там "кухар Путіна" зберігатиме кістяк своєї групи. "Зараз у нього в основному цей кістяк і лишився - близько 5 тисяч в районі Бахмута. Зеки, за рахунок яких він поповнив свою групу, вже закінчилися. І скоріше за все, після 9 травня буде вирішуватися питання про переведення цих підрозділів або на інші ділянки фронту, або в Африку", - припускає експерт.

Найближчим часом наступ ЗСУ не відбудеться, адже грунт ще не готовий до таких "навантажень". Він має просохнути на глибину 30-50 см, щоб по ньому змогла пройти важка техніка. А ось після вихідних треба дивитися на погоду, - прогнозує він.

У той же час для виявлення вогневих точок ворога на різних ділянках проводиться розвідка боєм. Скажімо, ще в 14-15 роках у Моспіно Донецької області росіяни зробили украплений район, де розташовані штаби і великі склади. Але туди дістає українська артилерія з Мар'їнки, саме тому росіяни так хочуть вибити ЗСУ звідти. "Там в Моспине ще багато жирних цілей і ми ще побачимо, як вони знищуються", - передбачає Роман Світан.

Нагадаємо, що в окупованому росіянами Моспине на складі боєприпасів сталася чергова "бавовна".

  • Вас може зацікавити:

Війна завершиться операцією в Криму, але не в 2023 році - австралійський генерал

Війна закінчиться не раніше 2024-2025 років і це оптимістична дата – захисник Бахмуту "Мадяр"

Далі Росії не вистачить ресурсу: у розвідці назвали терміни завершення війни в Україні