Компанії, які в цьому році найматимуть на роботу працівників без військово-облікових документів, можуть бути оштрафовані.
Це передбачено новими правилами ведення військового обліку.
Читайте також: Чи можна чоловікам до 18 років виїжджати: роз'яснення ДПСУ
Відповідно до цих норм, як під час прийняття громадян на роботу, так і під час вступу на навчання тепер обов’язкова умова - перебування кандидата чи абітурієнта на військовому обліку.
В обов'язковому порядку має надаватися один із наступних військово-облікових документів:
- для призовників - посвідчення про приписку (приписне свідоцтво);
- для військовозобов’язаних - військовий квиток чи тимчасове посвідчення військовозобов’язаного;
- для резервістів - військовий квиток.
На початку цього року додалася можливість пред'явити такий документ у е-формі – з використанням застосунку "Дія".
У разі порушення відповідних вимог, розмір штрафу під час дії воєнного стану для таких підприємств становитиме від 5,1 тис. грн до 8,5 тис. грн.
В Україні дев'ятий рік триває запекла війна з Росією, що напала на нас. З лютого 2022 року триває повномасштабна війна. Процес вручення повістки – це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, за повісткою можливий заклик військовозобов'язаного людини на військову службу. Це звичайний процес у воюючій країні. Слід пам'ятати, що обов'язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти тікаєш від війни, то завтра вона може прийти до тебе.
Нагадаємо, в Україні викрили оригінальну схему переправки військовозобов'язаних чоловіків за кордон. Ухилянтів під виглядом пацієнтів перевозили до "швидкої".
- Вас може зацікавити:
Кого можуть призвати з 1 червня: що потрібно знати військовозобов’язаним про вручення повісток
Житель Умані відмовився служити в армії: підозра не змусила на себе чекати