Коли остаточно спаде вода після підриву росіянами Каховської ГЕС у Херсонській області, на дні моря ми зможемо побачити відходи хімічних, металургійних та інших виробництв, можливо, радіоактивний мул, сміття, а також гниючу біомасу з водоростей та дохлої риби.
Про це "Апострофу" розповів директор Інституту водних проблем НАН України, доктор технічних наук, заслужений діяч науки та техніки України Михайло Ромащенко.
Він зазначив, що за оцінками Міністерства аграрної політики та продовольства, внаслідок знищення ГЕС збитки для рибної галузі від загибелі лише дорослих особин можуть досягти 95 тис тонн, тобто близька 4 млрд гривень.
Читайте: Каховське море перетвориться на мертву пустелю: головні наслідки підриву Каховської ГЕС
"А загальні збитки від загибелі всіх біоресурсів становитимуть близько 10 млрд гривень", - розповів Михайло Ромащенко.
За попередніми даними Мінагро, на правому березі Дніпра затопило 10 тис гектарів сільськогосподарських земель, а на окупованому лівобережжі – у декілька разів більше.
Тому вниз по Дніпру віднесе верхній шар затоплених земель, з пестицидами.
Тим більше, на затоплених територіях залишалися старі цвинтарі та скотомогильники.
І тепер, коли це все відкриється, існує ймовірність сплеску інфекційних захворювань, серед яких можуть бути холера та сибірка. Тому епідеміологічна ситуація буде складною, припускає експерт.
"Уявіть – прямо біля Нікополя чи Марганцю гнитимуть риба та водорості. Це сморід, хвороботворні бактерії. Потрібно витрачати значні кошти для поховання біомаси", - зазначив Михайло Ромащенко.
Докладніше читайте в матеріалі "Апострофа" Каховська ГЕС необхідна, вона має унікальну місію - директор Інституту водних проблем НАН України
- Вас може зацікавити:
Наслідки підриву Каховської ГЕС: останні подробиці про загиблих та зниклих безвісти
Відчує чимало країн: еколог розповіла про глобальні наслідки знищення Каховської ГЕС
Дніпро частково закриють для судноплавства: що зміниться через підрив Каховскої ГЕС