У різних областях нашої країни ТЦК винаходять свій велосипед. Так, у деяких регіонах з'явилися накази про мобілізацію, згідно з якими військовозобов'язані мають у 10-денний термін відвідати військкомати. Цей наказ наробив галасу у суспільстві.
Цю ініціативу прокоментував правозахисник Ростислав Кравець.
"Ймовірно, ті люди, які відповідають за мобілізацію, так би мовити, "запороли" її і зараз намагаються показати, що вони щось роблять", - висловив свою думку він.
Кравець звернув увагу на те, що за півтора року військовий облік так і не налагодили. Фактично подібні накази вводять людей у ступор, які не можуть зрозуміти, як далі діяти.
За словами правозахисника, накази про необхідність прибути до ТЦК у 10-денний термін усім військовозобов'язаним було видано Івано-Франківським та Оболонським ТЦК Києва.
"Якщо раніше я думав, що це фейк, то виявилося, що це не фейк. Такі накази десь у Черкасах були, ще десь. Я так розумію, мабуть, це відчували на Івано-Франківську, а зараз вирішили запустити по всій країні", - сказав він.
Накази мають відмінності у різних областях України:
"Якщо порівняти Івано-Франківськ та Оболонь, то у другому випадку кудись поділися громадські активісти та волонтери, яких просять допомагати мобілізації, що досить дивно", - продовжив правозахисник.
Він вважає, що ніхто не понесе відповідальності за неприбуття до ТЦК у цей термін після наказу, він упевнений, що йдеться про "психологічну історію".
"Як передбачено у законі, ви повинні обов'язково самі отримати цей порядок денний", -Кравець.
Адвокат ще раз нагадав, що ви повинні прибути до ТЦК виключно після отримання власноруч повістки чи направлення вас з роботи.
Раніше ми писали, скільки платять військовим за частковою втратою працездатності.
- Вас може зацікавити:
Чи можна забороняти чоловікам госпіталізацію без перерви від військкомату: пояснення юриста
Виїзд за кордон з "білим квитком": двом із трьох категорій це заборонено
За межами добра і зла: чому госпіталізація через військкомати поза законом
‚В Україні дев'ятий рік триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З лютого 2022 року триває повномасштабна війна. Процес вручення порядку денного – це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий заклик військовозобов'язаної людини на військову службу. Це звичайний процес у воюючій країні. Слід пам'ятати, що обов'язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти тікаєш від війни, то завтра вона може прийти до тебе.