Під час війни в Україні виїзд за кордон військовозобов'язаним заборонено. Проте одній із категорій власників "білого квитка" це робити можна – це стосується лише чоловіків непридатних до військової служби і знятих з військового обліку.
Про це заявив адвокат Ігор Ясько, керуючий партнер юридичної компанії Winner, інформують Новини.LIVE.
За його словами, умовна назва "білих квитків" об'єднує три різні категорії людей:
- обмежено придатні до військової служби;
- непридатні до військової служби у мирний час, але обмежено придатні у воєнний час;
- непридатні до військової служби, зняті з військового обліку.
При цьому, виїжджати за кордон можна тільки чоловікам з останньої категорії – тим, які нічим не можуть бути корисними на війні.
"Чоловіки з відмітками у військово-обліковому документі "обмежено придатний до військової служби" або "непридатний до військової служби у мирний час, обмежено придатний у воєнний час" можливості виїхати за кордон не мають", — наголосив Ясько.
Читайте також: В Україні хочуть звільнити від призову дві категорії військовозобов’язаних: хто підпадає
Проте, навіть абсолютно непридатним чоловікам для військової служби, однієї відмітки про зняття з військового обліку для виїзду за кордон недостатньо.
"На сайті ДПСУ зазначено, що така відмітка у військово-обліковому документі не підтверджує ані інвалідності, ані непридатності до військової служби у воєнний час за станом здоров’я, а тому потрібно отримати ще додаткові документи. Але остаточне рішення буде прийматися в пункті пропуску представниками ДПСУ за результатами вивчення всіх документів та з’ясування усіх обставин та фактів", — розповів юрист.
Серед документів, які рекомендується взяти із собою особам, які планують виїзд за кордон, наступні:
- висновок лікарської комісії, згідно з яким особу визнано непридатною до військової служби;
- тимчасове посвідчення військовозобов'язаного, військовий квиток, у якому має бути зазначено висновок ВЛК про виключення з обліку за станом здоров'я з посиланням на відповідний пункт наказу;
- довідка до акту огляду, посвідчення, що підтверджує статус особи з інвалідністю, пенсійне посвідчення, посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги, де вказано групу та причину інвалідності та/або довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, тощо.
Раніше ми писали, чи можуть у військкоматі скасувати бронювання працівника.
Вас може зацікавити:
Прибути протягом 10 днів: у ТЦК пояснили суть наказу для військовозобов'язаних на Прикарпатті
"Приходьте з дозволом ТЦК": на Прикарпатті розгорається новий скандал навколо військовозобов'язаних
Мобілізація по-прикарпатськи: юрист проаналізував скандальний наказ воєнкома
В Україні дев'ятий рік триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З лютого 2022 року триває повномасштабна війна. Процес вручення повісток - це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов'язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у країні, що воює. Варто не забувати, що обов'язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни - завтра вона може прийти до тебе.